Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 20.07.2019 SAAT 06:58:16
Advert
 
Advert

Emre Andız Engellileri unutmadı

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Andız engelleri işbirliği ile aşabileceğimizi vurguladı
Emre Andız Engellileri unutmadı

Engelliler konusunda toplumun dikkatini çekmek ve daha duyarlı olmalarını sağlamak adına tüm dünyada kutlanan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız bir açıklama yaparak, “Beden engelleri işbirliği ile aşılabilir, yeter ki düşünceler engelli olmasın” dedi. 

 

HEPİMİZ ADAYIZ 


"3 Aralık 1992 günü Birleşmiş Milletler aldığı bir kararla bu günü Dünya Engelliler Günü olarak kabul etmiştir" diyen Emre Andız, “ Sosyal devlet olmanın gereği toplum içerisinde önemli bir nüfusu oluşturan engellilerin çalışma hayatı, eğitim, sağlık ve sosyal haklardan yeterince yararlanmalarını sağlamaktır. Toplum içinde var olduklarını ve yaşam mücadelesi verdiklerini aklımızdan hiçbir zaman çıkarmayarak, her an bir engelli adayı olduğumuzu unutmayıp hep birlikte mücadele etmeliyiz. Engelli yurttaşların hayatlarını yaşanabilir kılmak hepimizin görevi olmalıdır” ifadesini kullandı.


ENGELİ KALDIRALIM


Yaşamın her alanında engel çıkaran değil, engel kaldıran bir anlayışla hareket edilmesi gerektiğini dile getiren Andız, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, milyonlarca engelli vatandaşımız için hayat Türkiye’de hala çok zor. İnsan hakları ve demokrasinin gelişmişlik düzeyini ortaya koyan en önemli gösterge olan engellilerin toplumsal hayattaki konumlarının, bu gün ülkemizde istenilen düzeyde olamamasının, kabul edilebilir hiçbir gerekçesi olamaz. Bu anlamda öncelikle toplumsal duyarlılığın ve toplum bilincinin oluşturulması, engelli vatandaşlara hizmet veren kamu, özel sektör ve gönüllü sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesi çok önemlidir ” dedi. 


İŞBİRLİĞİ İLE AŞILIR


"Engellilerin önündeki engelleri yıkmak, Türkiye’nin önündeki engelleri aşmanın temel yoludur" diyen Andız, “ Bu duygu ve düşüncelerle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığın daha da artmasına vesile olması temennisiyle; tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum. Beden engelleri işbirliği ile aşılabilir, yeter ki düşünceler engelli olmasın” ifadelerini kullandı. 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.6502 TL 5.6276 TL
Euro
EURO
6.3550 TL 6.3296 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA