Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 21.02.2019 SAAT 11:55:41
Advert
 
Advert Advert

Büyükşehir personeline faydalı eğitim

Büyükşehir Belediyesi personeline, gazeteci-yazar Ersin Çelik tarafından dijital ve medya okuryazarlığı eğitimi verildi
Büyükşehir personeline faydalı eğitim

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen hizmet içi eğitimler dijital ve medya okuryazarlığı eğitimi ile devam etti. Belediye Meclis Salonu’nda gazeteci-yazar Ersin Çelik tarafından verilen eğitime katılan belediye personeli; bilgisayar, güvenli internet kullanımı ve dijital okuryazarlık gibi konularda eğitim gördü. Gazeteci-yazar Çelik, verdiği eğitimde çocukların 13 yaşından önce sosyal medya kullanıcısı olmamasını önerdi.


MEDYADAN ALINAN MESAJLAR SORGULANMALI


Büyükşehir Belediyesi, dijital ve medya okuryazarlığı eğitimi konusunda gazeteci-yazar Ersin Çelik’i konuk etti. Çelik, belediye personeline eğitimde dijital medya okuryazarlığı konusunda önemli ipuçları verdi. Çelik, iletişim araçları ve imkânlarıyla çevrildiğimiz bu dijital çağda medya araçlarından alınan mesajların sorgulanması ve analiz edilmesinin gerekliliğini belirtti.


ÇOCUĞA MODEL OLUYOR


Dijital medya okuryazarlığının günümüzde özellikle büyüme çağındaki çocuklara kazandırılması gereken bir yetenek olduğunu belirten Ersin Çelik, çocuğun bilgi ve eğlence arasındaki tercihi yaparken aile başta olmak üzere öğretmenlere de önemli görev düştüğünü hatırlattı. Çelik, ''Anne, babanın medya ile kurduğu ilişki bu açıdan çocuğa model oluşturuyor. Çocuk, onlardan gördüğü alışkanlıklarla kendi medya izleme alışkanlıklarını şekillendiriyor'' dedi.


OKURYAZARLIK NEDİR?


Dijital okuryazarlık akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlar gibi ağ cihazları aracılığı ile bilgiyi bulma, anlama, analiz etme, üretme ve paylaşabilme becerilerini ifade eder. Dijital Okuryazarlık internet üzerinde aktif olarak araştırma yapmayı ve internetin faydalarını sonuna kadar kullanabilmeyi amaçlar. Farklı teknolojilerin bilinmesi ve bu teknolojileri doğru kullanabilme becerisine sahip olunmasını ve dijital ortamda doğru bilgiye ulaşma, doğru bilgiyi üretme ve paylaşabilme bilincinde olunması sağlar.

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3139 TL 5.2927 TL
Euro
EURO
6.0270 TL 6.0030 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA