Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 18.02.2019 SAAT 04:05:27
Advert
 
Advert Advert

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi: O iddialar yalan

KOÜ, hastanedeki cenazelerden korneaların izinsiz alındığı iddialarını yalanladı. Açıklamada, kornea nakli dahil her türlü ameliyat ve işlemin yasalara uygun yapıldığı belirtildi
Kocaeli Üniversitesi Hastanesi: O iddialar yalan

KOCAELİ Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği'nden, cenazelerden korneaların izinsiz alındığı iddialarına ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, son günlerde önce yerel basın, akabinde ulusal bir kanalda ve gazetelerde, gerçeği araştırılmadan, KOÜ'den daha önce ayrılan bir kişinin kasti ve art niyetli beyanatlarıyla yapılan haberlerin üzüntüyle takip edildiği belirtildi. 

 

YÖK'E BİLDİRİLDİ


Bu durumun, vatandaşlara en iyi sağlık hizmetini vermeye çalışan hastane yönetimi ve çalışanlarının, iş huzuru ve motivasyonunu bozduğuna işaret edilen açıklamada, "Bu hususta yine aynı şahsın kasti beyanları ile daha önce yapılan suç duyurusunda yargı tarafından görevsizlik kararı verilmiş olup, kurumumuza yöneltilen suçlamaların ve iddiaların, yapılan idari soruşturma neticesinde yersiz ve mesnetsiz olduğu tespit edilmiş, gerekli yasal yazışmalar Cumhurbaşkanlığı ve Yükseköğretim Kurulu'nu bilgilendirecek şekilde yapılmıştır" ifadesi kullanıldı. Açıklamada, bu konudaki yasal sürecin devam ettiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:


YIPRATMA AMAÇLI


"Konunun toplumsal hassasiyetler dikkate alındığında, gerçekçi bilgilere dayanmaksızın tartışılmasının kamuoyunda yanlış değerlendirmelere ve sağlık camiasına olan güveni zedeleyeceğine inanıyoruz. Hastanemizde kornea nakli dahil her türlü ameliyat ve işlem, dünya standartlarında yasalarımıza, yönetmeliklere ve insan hakları beyannamesine uygun olarak gerçekleştirilmekte olup yalnızca yasal değil aynı zamanda ahlaki, insani ve kutsal değerler dikkate alınarak yürütülmektedir. Tıp etiği başta olmak üzere, insan yaşamını kutsal sayarak tüm etik ilkeleri eksiksiz uygulamayı ilke edinmiş Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ni yıpratmaya yönelik bu durum kurumumuzca teessüfle karşılanmaktadır. Bu mesnetsiz iddialarla ilgili gerekli hukuki araştırma yapılıp gerek beyanat veren, gerekse haberi yapanlar hakkında yasal süreç başlatılacaktır."

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.2775 TL 5.2564 TL
Euro
EURO
5.9531 TL 5.9293 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA