Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 20.02.2019 SAAT 17:23:14
Advert
 
Advert Advert

Minik Çınar için seferber oldular

Kocaeli Büyük Aile Federasyonu üyeleri tedavisinin son aşaması için yurt dışına gitmesi gereken 7 yaşında ki Çınar için adım attım. Federasyon Çınar’ın sesi olacaklarını söyledi
Minik Çınar için seferber oldular

Boran KAYALAR  -Yaklaşık 4 ay önce Zeynep Sudan başkanlığında kurulan Kocaeli Büyük Aile Federasyonu Aile Çalış ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın hizmet politikalarını benimseyerek tüm dezavantajlı gruplara yönelik sosyal, sportif, kültürel ve farkındalık çalışmalar yapıyor. Aynı zamanda kurum ve kuruluşlar ile ortak çalışmalar içerisinde bulunarak farkındalık yaratacak projeler üretiyor.


ÇINAR İÇİN BİR ARAYA GELDİLER


Kocaeli Büyük Aile Federasyonu, 7 yaşında ki Çınar için bir araya gelerek konuyu masaya yatırdı. Başkan Zeynep Sudan öncülüğünde Antikkapı Restoran’da bir araya gelen üyeler yapılacak olanları konuştu. Toplantıya ayrıca Körfez İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Avukat Sibel Gökçe, KOTO Meclis Başkan Vekili Alp Kayalar, Körfez Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Cemil Arslan’da katıldı.7 yaşına kadar 2 göz, 2 kasık, 11 özafagus atresizi ameliyatı olan Çınar’ın doğduğu andan itibaren fizik tedavisi görüyor. Ailesi Çınar için bugüne kadar her şeyi yaptı ancak Çınar’ın hastalığın son aşaması için yurt dışına gidip tedavi sürecini tamamlaması gerekiyor.


ENGELLER AŞILACAK


Çınar ve ailesinin süreci en iyi şekilde tamamlaması için Kocaeli Büyük Aile Federasyonu üyeleri Çınar’ın sesi oldu. Konuyla ilgili konuşan Başkan Zeynep Sudan şu ifadelere yer verdi: “Biz Çınar ve onun gibi tüm dezavantajlı bireylerimizin ailesiyiz ve ailemize sahip çıkıyoruz. Dileriz ki Kocaeli’e ki aidiyet duygusu ile hareket eden federasyon olarak sizlerle hep birlikte yol alacağız. Bizler bir oldukça mücadele azmimiz hiç bitemeyecek. Engellerimizi hep birlikte her daim aşacağımıza inanıyorum.” 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3139 TL 5.2927 TL
Euro
EURO
6.0270 TL 6.0030 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA