Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 23.05.2019 SAAT 02:36:50
Advert
 
Advert

Karaosmanoğlu tavsiyelerde bulundu

Osman Hamdi Bey Kurs Merkezi’ni ziyaret ederek kursiyerlerle bir araya gelen Başkan Karaosmanoğlu, “Sanat eğitimlerimizin yanında istihdama katkı sunan branşlarımızda yetişen kardeşlerimiz ise bugün iş sahibi, ekmek sahibi oldu” dedi
Karaosmanoğlu tavsiyelerde bulundu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze KO-MEK Osman Hamdi Bey Kurs Merkezi’ni ziyaret ederek kursiyerlerle bir araya geldi. KO-MEK’in kurulduğu ilk günden itibaren kentin halk eğitimine yönelik önemli ve son derece değerli hizmetler verdiğini kaydeden Başkan Karaosmanoğlu, “KO-MEK bu kentte eğitim ve dayanışmanın merkezidir” dedi. Başkan Karaosmanoğlu, Gebze KO-MEK Osman Hamdi Bey Kurs Merkezi’nde; İngilizce, Arapça, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Türk İşaret Dili, Bilgisayar İşletmeciliği, İş ve Sosyal Hayatta İletişim ve Bilgisayar Destekli 3 boyutlu tasarım sınıflarına girerek, bir süre dersleri takip etti. 

 

MUTLAKA DİL ÖĞRENİN


Başkan Karaosmanoğlu, ziyaret vesilesiyle kursiyerlerle sohbet etti ve eğitimci kimliğiyle önemli tavsiyeler verdi. Okumanın önemine dikkat çeken Başkan Karaosmanoğlu, “Mutlaka okuyun. Okumak, insanı bu dünyada en fazla geliştiren unsurdur. Bunun yanı sıra bir dil öğrenmeye çaba gösterin” dedi. KO-MEK projesini hayata geçirirken, en önemli hedefin halka ücretsiz eğitim hizmeti vermek ve eğitimde fırsat eşitliği sunmak olduğunu ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “KO-MEK’te bugüne kadar binlerce insanımız istediği branşta eğitim aldı. Sanat eğitimlerimizin yanında istihdama katkı sunan branşlarımızda yetişen kardeşlerimiz ise bugün iş sahibi, ekmek sahibi oldu. Bunu görmek bizim için büyük mutluluk. KO-MEK sizin için var ve var olmaya devam edecek” dedi.

 


HER YIL 60 BİN KİŞİYE EĞİTİM


Her yıl KO-MEK kurslarından 60 binin üzerinde vatandaşın yararlandığını anlatan Başkan Karaosmanoğlu, bu ilginin her geçen yıl arttığına işaret etti. KO-MEK’in salt bir eğitim projesi olmadığını anlatan Başkan Karaosmanoğlu, “Bu kurslara gelen vatandaşlarımız aynı zamanda kendilerini büyük ve güçlü bir ailenin üyesi olarak gördü. Bu kurslarda hastalığını yenen, dertlerini unutan kardeşlerimiz oldu. Hem eğitim almanın hem de birlikte olmanın mutluluğu yaşandı. O nedenle KO-MEK, bu kentte eğitim ve dayanışmanın merkezidir” dedi.


10 YILDIR EĞİTİMİN HİZMETİNDE


Dersleri devam ederken karşılarında Başkan Karaosmanoğlu’nu gören kursiyerler ise bu durumdan son derece mutlu oldu. “KO-MEK’ten memnun musunuz?” diye soran Başkan Karaosmanoğlu’na samimi cevaplar veren kursiyerler, özellikle istihdam branşlarının kendileri için çok önemli olduğunu kaydederek, teşekkür etti. KO-MEK Gebze Osman Hamdi Bey Kurs Merkezi eğitim faaliyetlerine 2008 yılında başladı. Her geçen yıl kursiyer sayısı artan kurs merkezinde 21 ayrı branşta eğitim veriliyor. Halen 19 usta öğreticinin görev yaptığı kurs merkezi, KBB Gebze Hizmet Binası’ndaki yerinde eğitimlerini sürdürüyor.

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0963 TL 6.0720 TL
Euro
EURO
6.8043 TL 6.7772 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA