Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 18.02.2019 SAAT 04:02:31
Advert
 
Advert Advert

DTO meclisi yine dolu dolu

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Kocaeli Şubesi’nin kasım ayı meclis toplantısı yine dolu dolu geçti
DTO meclisi yine dolu dolu

DTO Kocaeli Şube Meclis Başkanı Kürşat Bal başkanlığında; Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Kocaeli Liman Başkanı Murat Müftüoğlu, Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanvekili Arif Kenan Türkantos ve Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü İstatistik ve Planlama Daire Başkanı Bülent Sönmez’in konuk olduğu meclis toplantısında Gölcük Fotoğraf ve Sinema Derneği Üyeleri Nebiye Azak, Berna İkiz ve Aytül Akbaş’ın 20 fotoğraftan oluşan “Fotoğraflarla Deniz” adlı fotoğraf sergisi açıldı.

 

FOTOĞRAF SERGİSİYLE BAŞLADI


Körfez’de bulunan DTO Kocaeli Şubesi hizmet binasında bu hafta da açık kalacak sergide Nebiye Azak, Berna İkiz ve Aytül Akbaş’ın objektiflerine yansıyan Karadeniz ve Marmara kıyılarının güzellikleri sergilenecek. Meclis toplantısı öncesi protokol ve katılımcılar sergiyi gezerek fotoğraflar hakkında brifingler aldılar. Serginin ardından gerçekleşen aylık meclis toplantısı ise İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın konuşmalarıyla başladı.

 

KATKIYA HAZIRIZ


Başkan Baran, 5 yıllık dönemde Körfez’e 650 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdiklerini ve İzmit Körfezi kıyısında kurulu olan ilçenin denizle bütünleşmesi için önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi. İzmit Körfezi’ni tepeden gören ve bölgeye değer katan Hereke Kalesi’nin restorasyonuna 25 milyon TL harcandığını belirterek, “Körfez ilçemiz geçmişten bu yana denizle iç içe olmuş bir şehir. Tarihi ve doğal güzelliklerimizi ortaya çıkararak ilçemiz eski değerlerine kavuşsun istiyoruz. Bu konuda çok önemli çalışmalar yapan Deniz Ticaret Odamızın’da her zaman yanında olacağız” dedi. Açılış konuşmaları Deniz Ticareti İstatistik ve Planlama Daire Başkanı Bülent Sönmez’in konuşmalarıyla devam etti.

 

 

BAKANLIK ÇALIŞMALARINI ANLATTI


Sönmez, bakanlığın çalışmaları hakkında önemli bilgiler aktardı. Sönmez’in konuşmalarının ardından bütçe ve faaliyet raporları görüşülüp, kabul edildi. DTO Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel, toplantının sonunda faaliyet raporları hakkında söz alarak şunları söyledi: “Mayıs ayında yapmış olduğumuz genel kuruldan bu yana kendimizi yenilemeye çalışıyoruz. Her ay yoğun şekilde karşılıklı bir şekilde STK, kurum ve kuruluş ziyaretleri gerçekleştiriyoruz.

 

DOĞUSEL’DEN ÖNEMLİ BİLGİLER


Denizciliğin tabana ve tavana bütün hücreleriyle yayılması adına bu ziyaretleri önemsiyoruz. Aynı zamanda denizcilik bilincinin ne boyutta olduğunu anlamak için de bu ziyaretlerde önemli geri dönüşler topluyoruz. Biz henüz yeni yürümeye başlayan bir yapıyız. Şimdikinden daha da kurumsal bir yapıya emin adımlarla ilerliyoruz. Bunu bütün üyelerimizle birlikte gerçekleştiriyoruz. Bu dönemde toplayabildiğimiz kadar veri toplayıp, ne durumda olduğumuzu istatistiki bilgilerle ortaya çıkaracağız. Bu konuda üyelerimizi bilgilendirecek ve katkı sağlayacak bir çalıştay yapmak istiyoruz. İlimizde denizciliğin kendi iç dinamiklerinde etkili sürdürülebilir olması öncelikli amacımızdır.

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.2775 TL 5.2564 TL
Euro
EURO
5.9531 TL 5.9293 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA