Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert Advert
TARİH 15.12.2018 SAAT 22:17:36
Advert

''Asgari ücret vergi dışı bırakılsın''

Emek Partisi Kocaeli İl Örgütü tarafından Yürüyüş Yolu üzerinde düzenlenen basın açıklaması ile “ Asgari ücretin vergiden muaf tutulması” istendi.
''Asgari ücret vergi dışı bırakılsın''

Arif BULUT   -Emek Partisi Kocaeli İl Örgütü tarafından Belediye İş Hanı önü Yürüyüş Yolu üzerinde “ Asgari ücret vergiden muaf tutulması” ile ilgili basın açıklaması düzenlendi. EMEP İl Başkanı Arzu Erkan’ın da katıldığı açıklamada parti adına basın açıklamasını okuyan İzmit İlçe Başkanı Reyhan Başaran “Emek Partisi olarak çağrımız; asgari ücretle geçinen 7 milyonu aşkın emekçiye, gerçekten mücadeleden yana sendikalaradır. Gelin, bu orta oyununu bozalım. Gelin, asgari ücretin insanca yaşayacak bir seviyeye çıkarılması için birlikte mücadele edelim. İşyerlerinde, fabrikalarda, mahallelerde asgari ücret en düşük memur maaşı seviyesine çıkarılsın talebini hep birlikte dile getirelim” dedi. 

 


BİRÇOK ÜRÜNE ZAM GELDİ


Basın açıklamasını okuyan EMEP İzmit İlçe Başkanı Reyhan Başaran “TÜİK verilerine göre bir yıl içerisinde süt, yoğurt, beyaz peynir, kaşar peyniri ve tere yağda enflasyon yüzde 25'i geçti. Son bir yılda yumurtanın fiyatı yüzde 62,22 arttı. Asgari ücretlinin sofrasından eksik etmediği, edemediği patates, soğan son 1 yılda yüzde 37 zamlandı, taze meyvede zam oranı yüzde 33. Hele bebeği olan bir işçinin bebek maması ve bezine gelen zamlar nedeniyle gözüne uyku girmez oldu. Son 1 yılda bebek bezi yüzde 38, bebek maması yüzde 70 oranında zamlandı” dedi.

 


İNSANCA BİR YAŞAM İÇİN


Başaran sözlerinin devamında “Bu rakamlar bilinmez, bu rakamlar ulaşılmaz değil. Bu rakamları açıklayan bir devlet kurumu. Asgari ücretlinin gerçeği hükümetçe, patronlarca bilinmez değil. Ama gerçek başka. Gerçek bu görüşmelerden işçiler lehine bir kararın hiç bir zaman çıkmadığı. İşçi sendikasının da itiraz edip, çıkan zam oranına şerh koymaktan ileri bir tutum almadığı da hepimizin malumu. İnsanca bir yaşam için asgari ücret vergi dışı bırakılsın. İş cinayetlerinin son bulması, gerekli denetimlerin yapılmasını, patronların cezasız kalmamasını istiyoruz. Temel tüketim ürünlerine gelen zamlar geri çekilsin, fiyatlar dondurulsun. Açlık, yoksulluk kaderimiz değildir. Birleşirsek bize reva görülen yoksulluğu, yoksunluğu da birlikte aşabiliriz” dedi. 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3887 TL 5.3672 TL
Euro
EURO
6.0956 TL 6.0713 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA