Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 20.05.2019 SAAT 18:23:37
Advert
 
Advert

''Asgari ücret vergi dışı bırakılsın''

Emek Partisi Kocaeli İl Örgütü tarafından Yürüyüş Yolu üzerinde düzenlenen basın açıklaması ile “ Asgari ücretin vergiden muaf tutulması” istendi.
''Asgari ücret vergi dışı bırakılsın''

Arif BULUT   -Emek Partisi Kocaeli İl Örgütü tarafından Belediye İş Hanı önü Yürüyüş Yolu üzerinde “ Asgari ücret vergiden muaf tutulması” ile ilgili basın açıklaması düzenlendi. EMEP İl Başkanı Arzu Erkan’ın da katıldığı açıklamada parti adına basın açıklamasını okuyan İzmit İlçe Başkanı Reyhan Başaran “Emek Partisi olarak çağrımız; asgari ücretle geçinen 7 milyonu aşkın emekçiye, gerçekten mücadeleden yana sendikalaradır. Gelin, bu orta oyununu bozalım. Gelin, asgari ücretin insanca yaşayacak bir seviyeye çıkarılması için birlikte mücadele edelim. İşyerlerinde, fabrikalarda, mahallelerde asgari ücret en düşük memur maaşı seviyesine çıkarılsın talebini hep birlikte dile getirelim” dedi. 

 


BİRÇOK ÜRÜNE ZAM GELDİ


Basın açıklamasını okuyan EMEP İzmit İlçe Başkanı Reyhan Başaran “TÜİK verilerine göre bir yıl içerisinde süt, yoğurt, beyaz peynir, kaşar peyniri ve tere yağda enflasyon yüzde 25'i geçti. Son bir yılda yumurtanın fiyatı yüzde 62,22 arttı. Asgari ücretlinin sofrasından eksik etmediği, edemediği patates, soğan son 1 yılda yüzde 37 zamlandı, taze meyvede zam oranı yüzde 33. Hele bebeği olan bir işçinin bebek maması ve bezine gelen zamlar nedeniyle gözüne uyku girmez oldu. Son 1 yılda bebek bezi yüzde 38, bebek maması yüzde 70 oranında zamlandı” dedi.

 


İNSANCA BİR YAŞAM İÇİN


Başaran sözlerinin devamında “Bu rakamlar bilinmez, bu rakamlar ulaşılmaz değil. Bu rakamları açıklayan bir devlet kurumu. Asgari ücretlinin gerçeği hükümetçe, patronlarca bilinmez değil. Ama gerçek başka. Gerçek bu görüşmelerden işçiler lehine bir kararın hiç bir zaman çıkmadığı. İşçi sendikasının da itiraz edip, çıkan zam oranına şerh koymaktan ileri bir tutum almadığı da hepimizin malumu. İnsanca bir yaşam için asgari ücret vergi dışı bırakılsın. İş cinayetlerinin son bulması, gerekli denetimlerin yapılmasını, patronların cezasız kalmamasını istiyoruz. Temel tüketim ürünlerine gelen zamlar geri çekilsin, fiyatlar dondurulsun. Açlık, yoksulluk kaderimiz değildir. Birleşirsek bize reva görülen yoksulluğu, yoksunluğu da birlikte aşabiliriz” dedi. 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0600 TL 6.0358 TL
Euro
EURO
6.7614 TL 6.7344 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA