Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 21.05.2019 SAAT 10:25:50
Advert
 
Advert

İşaret dilini öğreniyorlar

Kocaeli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü çalışanlarına İşaret Dili Eğitimi veriliyor
İşaret dilini öğreniyorlar

İlimiz kapsamında 10 bin yükümlünün infaz, eğitim ve rehabilitasyon süreçlerinde aktif rol olan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü çalışanları ‘İşaret Dili’ öğreniyor. Öncelikle engelli yükümlülere sunulan hizmet kalitesini ve verimliliğini arttırmak amacıyla önemli ve gerekli olduğu düşünülen İşaret Dili Eğitimi, İzmit Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen İşaret Dili Uzmanı eşliğinde 1 Kasım 2018 tarihinde başladı. Denetimli Serbestlik Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen ve 8 Şubat 2018’de tamamlanması öngörülen eğitime, müdürlük bünyesinde görev alan idareci, psikolog, sosyolog, sosyal hizmet uzmanı, öğretmen, vaka sorumlusu ve büro memurlarından oluşan 40 kişi katıldı.


 EĞİTİMLER SÜRECEK


Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, olumlu gelişmelere imza atacağı değerlendirilen İşaret Dili Eğitimi hakkındaki duygu ve düşüncelerinde; “Gerek Cumhuriyet Başsavcılığımız gerekse Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz tarafından, yükümlülerin rehabilitasyonu ve topluma yararlı bireyler olarak yeniden kazandırılması için en üst seviyede hizmet sağlama gayreti ile çalışmalarımız sürdürülmekte olup, dezavantajlı durumda bulunan engelli yükümlülerimizin de yürütülen iyileştirme çalışmalarından tam anlamıyla faydalanması ve personelimizin kişisel gelişimlerinin sağlanması açısından önem arz eden eğitimlere benzer şekilde ve geliştirilerek devam edilecektir” ifadelerine yer verdi. 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0600 TL 6.0358 TL
Euro
EURO
6.7614 TL 6.7344 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA