Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 20.05.2019 SAAT 18:16:26
Advert
 
Advert

Başkanlar meclis için fırsat istedi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde bir araya gelen ilimizdeki engelli dernekleri, belediye meclis üyesi aday adayı olan engelli arkadaşlarına fırsat verilmesini istedi.
Başkanlar meclis için fırsat istedi

Arif BULUT  -İzmit Down KAfe’de düzenlenen basın açıklamasına Kocaeli Engelli Dernekleri Federasyonu ve Kocaeli Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Ata Doğan, Kocaeli Engelsiz Gençlik ve Spor Kulübü Dern, eği Başkanı Bülent Cengizhan, Marmara Spina Bfida Yardımlaşma Derneği Nabi Ulusoy, Kocaeli Bizim Bahçe Şizofren Engelliler ve Aileleri Derneği Kamer Doğan Yılmaz, Kocaeli Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Nilgün Albayrak, Kocaeli Hür-Gör Spor Kulübü Derneği Sinan Kilit, Gölcük Engelliler Derneği Hasan Bat, Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Hatice Tiryaki, Kocaeli Spastik Çocuklar Derneği Başkanı Nurel Ergüneş, Kocaeli Elele Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Yılmaz, Dilovası Engelliler Derneği Başkanı Aldülsamet Elden katıldı. 

 

 


ADAY ADAYI OLAN İSİMLER


Kocaeli Engelsiz Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Bülent Cengizhan İzmit’ten, Kocaeli Hür- Gör Spor Kulübü Derneği Başkanı Sinan Kilit Kartepe’den, Dilovası Engelliler Derneği Başkanı Abdülsamet Elden Dilovası’ndan, Kocaeli Engelsiz Yaşam Derneği Üyesi Erkan Kaya Kandıra’dan, Kocaeli Hür- Gör Spor Kulübü Derneği Üyesi Hüseyin Küçük Başiskele’den Gölcük Engelliler Dernek Başkanı Hasan Bat Gölcük’ten aday adayı oldu. 


SÖZ SAHİBİ OLMAK İSTİYORUZ


Günün öneminden bahsederek açıklamasına başlayan Kocaeli Engelli Dernekleri Federayonu Başkanı Mehmet Ata Doğan, “Birleşmiş Milletler’in 1992 yılında almış olduğu karar sonrası ‘Uluslar arası Engelliler Günü’ olarak ilan edilen 3 Aralık, tüm dünyada engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları bir nebze olsun daha iyi anlayabilmek amacı ile belirlenmiş bir  gündür. Bu gün içinde engellileri anlayabilmek, onlar için yaptıklarımız ve yapamadıklarımızı sorgulayabilmek açısından önemli bir işleve sahiptir. Bizler, eksikliklerin zenginlik kabul edildiği, hayatımızı etkileyen kararlarda bizlerin de düşüncelerinin alındığı, üretmek ve katma değerler oluşturmak için fırsatların verildiği ve engellilerin de söz sahibi olup yönetime katıldığı bir toplum isteğimiz var” dedi. 


BİZLERİN HATIRLANMASINI SAĞLAYACAK


Sözlerini sürdüren Başkan Doğan, “Devlet ve yasalar engellilerin de toplumda yaşadığını fark etmiş bir takım kolaylıklar getirmişken toplum olarak biz bu insanları evlerine mahkum etmemeliyiz. Evlerinde saklanan ya da sadece evde mutlu olabildiği için kendisini evlerine mahkum eden engelliler hayata ve topluma küsmemelidir. Nasıl engellilerin topluma ihtiyacı varsa toplumun da engellilere ihtiyacı vardır. Aynı toplumda üretken ve mutlu bir şekilde yaşamak için birbirimizden öğreneceğimiz öğreteceğimiz çok şey var. Önemli olan eksiklerimizi zenginlik olarak kabul edip aynı toplumda yaşamaktır. Engelli arakdaşlarımızın meclis üyesi olması alınan kararlarda bizlerin hatırlanmasını sağlayacaktır” diye konuştu.


İSTEĞİMİZ DEĞERLENDİRİLMELİ


“Bugün burada 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engellilerin de yerel yönetimlere katılıp söz sahibi olma isteklerini desteklemek için önemli bir adım atıyoruz” diyen Doğan sözlerine “Kocaeli Engelli Dernekleri Federasyonuna üye derneklerimizin referansıyla desteklediğimiz engelli belediye meclis üyeleri aday adaylarını sizlere tanıtmak için burada toplanmış bulunmaktayız. Siyasi partilerin genel merkez, il, ilçe yönetimlerinin ve belediye başkan adaylarının bu isteğimizi dikkate alıp değerlendirmelerini talep ediyoruz. Tüm engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Gününü paylaşıyor, yaşam sevinçlerini hiç kaybetmemelerini diliyoruz” dedi. 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0600 TL 6.0358 TL
Euro
EURO
6.7614 TL 6.7344 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA