Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 18.02.2019 SAAT 04:10:51
Advert
 
Advert Advert

Petrol-İş’te kongre tarihi belli oldu

Petrol-İş Kocaeli Şubesi’nin 22’inci Olağan Kongresi 5 Ocak’ta gerçekleştirilecek. Kongreden önce 12-13 Aralık’ta 6 iş yerinde 139 delege seçilecek. Delegeler için iş yerlerine sandık kurulacak
Petrol-İş’te kongre tarihi belli oldu

Süriye ÇATAK TEK  -Petrol-İş Sendikası Kocaeli Şubesi’nin 22’inci Olağan Kongresi 5 Ocak’ta Ramada Otel’de gerçekleştirilecek. Kongrede oy kullanacak olan 139 delegenin seçimi ise 12-13 Aralık’ta fabrikalarda gerçekleştirilecek. Mevcut Başkan Salih Akduman ve yönetiminin yeniden aday olması beklenen kongrede, delege seçimlerinin ardından ikinci bir listenin çıkıp çıkmayacağı da kesinleşecek. 

 

ÖNCE DELEGE SEÇİMİ 


Türkiye’nin en önemli kurumlarından biri olan Tüpraş İzmit rafinerisi başta olmak üzere Gübretaş, Ege Sil, Ege kimya ve Shell’de örgütlü olan Petrol-İş Sendikası Kocaeli Şubesi’nin 22’inci oğlan kongresi 5 Ocak’ta gerçekleştirilecek. Kongre saat 09.00’da başlayacak olan kongre Ramada Otel’de yapılacak. Kongre öncesi 12-13 Aralık’ta delege seçimleri yapılacak. 

 

150 DELEGE OY KULLANACAK 


Fabrikalarda yapılacak seçimlerde Tüpraş’ta 98, Gübretaş’ta 16, Ege Sil’de 4,  Ege Kimya’da 11, Shell’de 6, Tüpraş Genel Müdürlüğünde 4 olmak üzere toplam 130 delege seçilecek. 11 doğal delege ile birlikte toplam 150 delege oy kullanacak. Mevcut yönetimin karşısına aday çıkacak isimlerin de delege seçilmesi gerekiyor. 

 

 

TEKRAR ADAY OLACAK


Delege seçimlerinin ardından Kongrede 5 yönetim kurulu, 3 denetim kurulu üyesi, 3 disiplin kkurulu üyesi ve genel merkezin belirleyeceği sayıda genel merkez delegesi seçilecek. Kongrede mevcut başkan Salih Akduman ve yönetim Mevcut Başkan Salih Akduman ve yönetim kurulu üyelerinin tekrar aday olması bekleniyor. Akduman, bu dönem de seçilirse sendikada 3’üncü dönemi olacak. 

 

ÜYENİN İRADESİ TEK İRADEDİR


Kongre ile ilgili bilgi veren Şube Başkanı Salih Akduman, aday olup olmayacağının işçinin ve delegenin iradesine bağlı olduğunun altını çizdi. Akduman, “Kocaeli şubemize bağlı tüm işyerlerimizden seçilecek delegelerin iradesi bizim bundan sonraki süreçte yolumuzu belirleyecektir. Her zaman inandığımız üyelerimizin iradesi hem bizim hem de sendikamızın geleceğini belirleme açısından tek iradedir. Hatta başka yerlerde irade arayacak halimiz de yok. Şube olarak üyelerimizle kurduğumuz ilişki abi-kardeş ilişkisidir. Bu de bizi iki dönemde çok ciddi başarılara ulaştırmıştır” dedi. 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.2775 TL 5.2564 TL
Euro
EURO
5.9531 TL 5.9293 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA