Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 29.09.2020 SAAT 12:48:32
Advert
 

İzmit Zabıtası’ndan ceza açıklaması

İzmit Zabıtası’ndan  ceza açıklaması
Advert

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden Kocaeli Üniversitesi Yabancı Diller Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlisi Kadir Tekin ile öğrencisi Yunus Kozan'ın sokak hayvanlarını beslemek için  çöplerden yiyecek topladıkları için ceza yazıldığına dair basında çıkan iddialarına cevap verildi

 

 

ZABITADAN yapılan açıklamada, söz konusu şahısların olayı çarpıtarak kamuoyunu yanılttıkları belirtilerek, “Sokak hayvanlarını besledikleri için ceza kesildi şeklinde basında yer alan haberler gerçekleri yansıtmamaktadır. Söz konusu şahıslar, her gün binlerce kişinin gelip geçtiği İstiklal Caddesi üzerindeki Vergi Dairesi ile bankamatiklerin bulunduğu bir yerde  eylemlerini gerçekleştirmişlerdir. Şahıslar çöplerden topladıkları, kasaplardan aldıkları çiğ et, sakatat, kemikli tavuk parçalarını belirtilen yerde sokak hayvanlarına vererek kadınların, çocukların, yaşlıların caddeden geçmelerini engellemekte, çevre kirliliği, koku, haşere gibi zararlıların üremesi gibi olumsuzluklara neden olmuşlardır.

ŞİKAYET VAR

Gerek vatandaşlardan, gerekse bölge esnafından ortaya çıkan olumsuzluklar yüzünden belediyemize çok sayıda şikayet olmuştur.  Çiğ et ve hayvansal ürünler ile kedi ve köpeklerin beslenmesi bir çok paraziter hastalığın yayılmasına sebep olabilmektedir. Bölgede lokanta ve gıda ürünü satan esnaf sayısının fazla olması söz konusu riski katlayarak artırmaktadır. Ayrıca çiğ et ile beslenen hayvanlardan kaynaklanan kist hidatik ve tenia spp. gibi bir çok ciddi hastalık halk ve hayvan sağlığını tehdit etmektedir. Hem halk sağlığı hem de sokak hayvanlarının sağlığı için veteriner hekim eşliğinde ortak çalışma yapılması hususunda şahıslara teklifte bulunulmuş fakat söz konusu şahıslar bu işbirliği ve destek talebimizi kabul etmemişlerdir.

UYARILDILAR

Zabıta ekipleri tarafından çevre ve insan sağlığını tehdit edecek şekilde hayvan besleyen kişiler defalarca yazılı ve sözlü olarak uyarılmalarına rağmen bu uyarıları dikkate almamışlardır. Bunun üzerine Belediye Encümeni tarafından 27.10.2016 tarihinde şahıslar hakkında ceza-i işlem uygulanmıştır. Şahıslar, Encümen kararının iptali için mahkemeye başvurmuşlar, mahkeme itirazı reddetmiştir.  İzmit Belediyesi olarak sokak hayvanlarına yönelik örnek çalışmalarımız kamuoyu tarafından yakından bilinmektedir.  Yaklaşık 3 ay önce meydana gelen bir olayın yeniymiş gibi kamuoyuna yansıtılması kasıttan başka bir şey değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Genel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.7763 TL 7.7453 TL
Euro
EURO
9.0566 TL 9.0205 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA