Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert Advert
TARİH 16.12.2018 SAAT 07:20:10
Advert

Hep birlikte "Kariyerime engel yok" dediler

İzmit Belediyesi ve İŞKUR ortaklığında düzenlenen “Kariyerime Engel Yok” etkinliğinde işverenler ile iş arayan engelliler bir araya geldi
Hep birlikte "Kariyerime engel yok" dediler

İzmit Belediyesi ve İŞKUR ortaklığında düzenlenen “Kariyerime Engel Yok” etkinliğinde işverenler ile iş arayan engelliler bir araya geldi. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde bu yıl 9.’su gerçekleştirilen etkinliğe İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İŞKUR İl Müdür Vekili Engin Gülmez, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkan Vekili Sibel Saraç, İzmit Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Bülent Cengizhan, belediye meclis üyeleri, engelli istihdam eden işletme yetkililer, engelli ve yakınları katıldı.

 

İzmit Ritim Grubunun gösteri yaptığı Kariyerime Engel Yok etkinliğinde Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Bülent Cengizhan, “Engelli için iş sadece iş değil, kendisini topluma ait hissetmesidir. İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a işverenler ile engellileri bir araya getirdiği için teşekkür ediyoruz” dedi. İŞKUR İl Müdür Vekili Engin Gülmez de etkinlik için İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a teşekkür etti. 

 

 

ENGELLERİ ORTADAN KALDIRIYORUZ


İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan yaptığı konuşmada, “Bir şeyi yapmak kadar o şeyi sürekli hale getirmek de önemlidir. İzmit Belediyesi olarak her yaptığımız işi geleceğe yönelik yapılabilir olarak planladığımız için Kariyerime Engel Yok programımızı 9 yıldır yapıyoruz. İşverenlerimize destekleri için teşekkür ediyoruz. Engelli STK’larımıza da gönüllü olarak engelleri ortadan kaldırmak için yaptıkları çalışmalara teşekkür ediyoruz. İzmit Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin engellerini ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. 

 

BU İŞ SADECE BELEDİYELERLE OLMAZ


İzmit Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin önündeki bir çok alanda engelleri kaldırmak için büyük gayret gösteriyoruz ama her kesimin aynı gayreti göstermesi lazım. Belediye hizmet binalarımızı yollarımızı, parklarımızı her birini engelsiz yapıyoruz. Bu iş sadece belediyelerin yapacağı programlarla olmaz. Herkesin destek vermesi lazım. Bu ülkede bir dönem engellilerin adı yoktu. Aileler çocuklarını utanıyordu, dışarı çıkaramıyordu. Engelli maaşı yoktu. Çalıştırma zorunluluğu yoktu. Yeterli değil ama geçmişten bu noktaya geldiğimizi de görmek lazım. Keşke bunlar daha önce yapılsaydı. Ama henüz kaybedilmiş bir şey yok. Gönüllerimizde, beynimizde engellememiz yoksa bu kalan işleri de yaparız. İşveren engelli bir işçisini anlasın. Bu buluşmalar güzel fırsatlar” dedi. 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3887 TL 5.3672 TL
Euro
EURO
6.0956 TL 6.0713 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA