Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert Advert
TARİH 19.12.2018 SAAT 01:25:47
Advert

Geleceğimiz çocuklarda

GEBZE Teknik Üniversitesi, MÜSİAD ve Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün paydaşlığında düzenlenen ve İSTKA tarafından da desteklenen PİHMED’in ‘Geleceğimizi Kodlayalım Projesi’nin açılış toplantısı düzenlendi
Geleceğimiz çocuklarda

Törende liseli gençlere hitap eden GTÜ Rektörü Prof. Dr. M. Hasan Aslan, “Proje kapsamında eğitim vereceğimiz çocuklarımız bizim geleceğimiz, ülkemizin yarınlarıdır. Anadolu’ya gelişimizin 1000. yılına tekabül eden 2071 yılında Türkiye’nin bir numaralı dünya gücü olması bizlerin değil çocuklarımızın elindedir. Çocuklarımızın doğru gelişimini sağlamak da bizlerin sorumluluğundadır.” dedi.


İHTİYACIMIZ VAR


Konuşmasında teknik bilginin önemine değinen ve teknolojinin gençlerdeki yansımalarına değinen Rektör Prof. Dr. M. Hasan Aslan, ortağı olmaktan onur duyduğunu belirttiği ‘Geleceğimi Kodluyorum’ gibi projelere ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Kodlama öğrenmenin zorunluluğuna vurgu yapan Rektör Aslan, “Çocukların, akıllı cihazlar ve bilgisayarla tanışmaları günümüz koşullarında kaçınılmazdır. Dikkat edilmesi gereken, bu cihazlarla geçirdikleri süreler ve hangi amaçla kullandıklarıdır. Kodlama eğitimleri sayesinde çocukların bu cihazlarla geçirdikleri sürelerin olumsuz etkileri ortadan kaldırılarak onların gelişimlerine olumlu olabilecek bir hale dönüştürülebilir" dedi.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3680 TL 5.3466 TL
Euro
EURO
6.1040 TL 6.0797 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA