Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 20.05.2019 SAAT 18:16:39
Advert
 
Advert

İzmit'te yılın son meclisi yapıldı

İzmit Belediyesi, Aralık ayı meclisini belediye meclis salonunda gerçekleştirdi. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın başkanlığıyla gerçekleşen mecliste 10 gündem maddesi görüşülüp, karara bağlandı.
İzmit'te yılın son meclisi yapıldı

Boran KAYALAR  -İzmit Belediye Aralık ayı meclis toplantısı İzmit Belediye binasında bulunan meclis toplantı salonunda yapıldı. Meclise Belediye Başkanı Nevzat Doğan başkanlık yaptı. Öte yandan mecliste, Mülkiyeti Belediyemize ait olan taşınmazların satışının yapılması hususunda, Emlak ve İstimlak Müdürlüğünden gelen yazı doğrultusunda bu satışların yetkisi Belediye Başkanına ve Encümenine verilmesi istendi. Bu madde görüşülmek üzere ilgili komisyona gönderildi. Gerçekleştirilen toplantıda İzmit Belediyesi’nin 2015 yılından Sarbaş İnşaat Özel Sağlık Bilişim Akaryakıt Gıda Turizm Ticaret ve Sanayi A.Ş’ye yaptırmış olduğu akaryakıt istasyonunun sermayesinin azalttı. Azaltılan miktarın belediyenin hesaplarına aktarılmasına karar verildi.

 


YAPMAKTAN ÇOK YIKMAK LAZIM


Görüşülen maddelerin ardından CHP Meclis üyesi Ersin Albayrak Aralık ayı meclis toplantısında Başkan Nevzat Doğan’a, yıkılan balık pazarını, Perşembe pazarı alanı ve Real arazisinin ne olacağını sordu. Albayrak’ın sorusuna Doğan, “Şehrin her sorununu burada konuşamayız. Buralar bizim belediyemize ait yerler değil zaten. Balık pazarının boşaltma işleminde bulunduğumuz için bize aitmiş gibi görünüyor ama burası bir kısmı hazineye bir kısmı da SGK’ya ait. Sonradan hazine bize dava açarak siz bir şey yapmıyorsunuz elinizden alıyoruz dediler. Balık pazarı da yıkıldı sonra. Oraya bir meydan yapmak istiyoruz. Şehrin zaten yeni yapılaşmadan çok yeni açık alanlara ihtiyacı var. Çok sıkışık bir şehir. Bu şehri yapmaktan çok yıkmak lazım demiştim. Bunlar uzun konular” şeklinde yanıtladı.

 

 

CİDDİ EKİKSİKLERİMİZ  VAR


Gündemin ardından Dünya engelliler günü hakkında konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan,”  Şehrimizde, binalarımızda  engellileri önemseyen bir çok gelişmeler olduğunu söyleyebilirim. Hala çok ciddi eksiklerimizin olduğunu kabul etmek zorundayız. Eksikliklerimizin giderilmesinde sadece belediyelerin değil, engelsiz olup gelecekte engelli potansiyeli olabilecek her sağlıklı kişinin bu konuda mücadele vermesi gerektiğini düşünüyorum. Engelliler gününü tüm bu kardeşlerimize engelsiz bir yaşam ve huzur mutluluk içerisinde olmasını diliyorum” dedi.

 


500 ENGELLİ VATANDAŞA İŞ BULDUK


Doğan’ın ardından dünya engelliler  günü hakkında  AK Parti gurubu adına açıklama yapan İbrahim Elgin,” Siz hiç tekerlekli sandalyeye oturup koşmayı denediniz mi. Siz hiç konuşmadan şarkılar söylemeyi denedinizmi. Siz hiç  engelli bir arkadaşınıza acımadan ona yardımcı oldunuzmu. Tabiki bu örnekleri çoğaltabiliriz. Bizlerde her an engelli olma adına her zaman açığız. 9 milyona yakın engelli vatandaşlarımız var ülkemizde. Bizler yerel yöneticiler olarak, engelliler adına 10 yılda çok şeyler yaptığımızı inanıyorum. Ancak bunlar tabikide yetmez.500 ün üzerine engelli vatandaşa il bulduk. Yetmez. Daha güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum” dedi

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0600 TL 6.0358 TL
Euro
EURO
6.7614 TL 6.7344 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA