Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 21.02.2019 SAAT 11:53:44
Advert
 
Advert Advert

Diş hekimleri önlük giydi

KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi 2018-2019 Akademik Yılı 3.sınıf öğrencilerinin önlük giyme töreni Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi
Diş hekimleri önlük giydi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Diş Hekimliği Fakültesi 2018-2019 Akademik Yılı 3.sınıf öğrencilerinin önlük giyme töreni Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Törene Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çiftçi ve Prof. Dr. Ahmet Küçük, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Özel, İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney, Kocaeli Diş Hekimleri Odası Başkanı Töre Genç, akademisyenler, öğrenciler ve aileler katıldı. 

 

 

BAŞARI SAĞLAYACAKLAR


Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende konuşan Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, son yıllarda DUS (Diş Hekimliği Sınavı)’ta gösterilen başarı ile gurur duyduklarını belirterek bu başarıdan dolayı öğrenci ve öğretim üyelerine teşekkür etti. Bugün önlüklerini giyen öğrencilerin yarın daha büyük başarılara imza atacağına inandığını ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, “Diş hekimliği alanında kitabi bilgi kadar uygulamada pratikleşmeye, tatbik etmeye büyük bir ihtiyaç duyulduğu şüphesiz bir gerçektir. Fakültemizin hastanesinde önlüklerini giyerek eğitiminin uygulama alanına devam eden öğrencilerimiz bu başarılı eğitim modelini sürdürerek daha iyi yerlere gelecektir” dedi.


 
BİLİMSELLİK ÖNEMLİ


“Bugünden itibaren hastalarınızla temas etmeye onlara hizmet vermeye başlayacaksınız. Öncelikle hangi alan olursa olsun hekimliğin kutsiyetini kavramanızın esas koşul olduğunu bilmelisiniz” diyen Rektör Prof. Dr. Hülagü sözlerini şöyle sürdürdü: “Sizlerden Rektör ve bir hekim olarak beklentim; insan, hasta ve hekim haklarına saygılı olmanız, bilimselliği ön planda tutmanızdır. Hekimlik alanında başarılı olmanın tek koşulu alanınızdaki gelişmeleri yakından takip ederek, pratikten hiç uzaklaşmamaktır. Bu koşulları sağladığınızda inanın ki alanınızda başarılı olmanız ve mesleğinizi en üst seviyede temsil etmenizin önünde hiçbir engel kalmayacaktır.”
 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3139 TL 5.2927 TL
Euro
EURO
6.0270 TL 6.0030 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA