Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 20.02.2019 SAAT 17:25:50
Advert
 
Advert Advert

İzmit için çalışacağının altını çizdi

AK Parti’den İzmit Belediye Başkan Aday Adayı olan ve milli görüşün önemli isimlerinden biri olan Sinan Üner, partinin kendisini aday göstermemesi halinde gösterilen adayla birlikte İzmit için çalışacağının altını çizdi
İzmit için çalışacağının altını çizdi

Süriye ÇATAK TEK  -AK Parti’den İzmit Belediye Başkan Aday Adayı Sinan Üner gazetemizi ziyaret etti. Aday adaylığı sürecini anlatan Üner, AK Parti’nin mevcut seçmenleri dışında kalan seçmenleri de partiye kazandıracağına inandığı için aday adayı olduğunun altını çizdi. AK Parti İzmit aday adayları ile rakip değil, ekip arkadaşı olduklarını da belirten Üner, kendisi aday gösterilmemesi halinde aday gösterilecek kişinin yanında çalışmaya devam edeceğini kaydetti. 

 

KARARLI DAVRANDI


HAS Parti’nin kapanması ile birlikte AK Parti’ye geçen Üner, uzun süredir siyaset arenasında çok görülmeyen isimlerdendi. Ancak ülkede yaşanan gelişmelerin ardından tekrar siyasete giren Üner, siyasete giriş sürecini ve aday adaylığını anlattı. Türkiye’de Gezi olayları ile başlayan süreci Arap Baharı’na benzettiğini söyleyen Üner, “Bu hareket ile birlikte meselenin ağaç olmadığını gördük. Ağaçlar bahane edilerek hareket ülkeye yayılmaya çalışıldı. Bu süreçte Cumhurbaşkanımız kararlı, halkımız da basiretli davrandı. 

 

SİYASETTE DÖNMEK LAZIM


Bu hareket Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti karşıtı bir hareketti. 17-25 Aralık operasyonunun da FETÖ operasyonu olduğunu gördük. Tayyip Erdoğan’ı devirmek istediler. 
15 Temmuz darbe girişimine başvuruldu ve milletimiz bu girişimi geri püskürttü. 
Bunların hepsini alt alta koyduğumuzda siyasettin içinde olmak gerektiğine karar verdim. Bu nedenle tekrar siyasette geri döndüm. 

 

İZMİTLİ BAŞKAN İSTENİYOR


Yeniden siyasete dönmekte yerel seçimlerin bizim için önemli olduğunu görerek buradan çalışmaya başladım. Çevremizde ve kentte İzmit’e İzmitli aday gerekli olduğu tartışmaları da bizi etkiledi. İzmit’e yaşayan insanlar kendisini İzmitli olarak gören insanların yönetimlerde olmasını istiyor. İzmitli olmak İzmit’e doğmak değildir. Başka bir kentte doğsanız bile buralı olduğunu özümsemektir. Ben burada doğup büyüdüm, burada okudum, burada evlendim, çocuklarım oldu. Artık buralıyım. Hayatım burada geçiyor. 

 

BİZ RAKİP DEĞİL EKİBİZ


AK Parti’ye AK Parti seçmeni dışında seçmen kazandıracak aday adaylarından biriyim. Aday adayı olan arkadaşlarımın hiçbiri benim rakibim değil, bende onların rakibi değilim. Biz bir ekibiz. Birlikte çalışacağız. Aday kim olursa İzmit için çalışacağız. Biz elimizden geleni yapacağız. Aday gösterilirsem İzmit’i alacağımıza inanıyorum. Diğer siyasi partilerin adayları bizi etkilemez. Geçmişte kurduğumuz ilişkiler sinerjiye dönüşecek ve parti hareketlenecektir. Parti teşkilatlarımızla seçim sürecine iyi bir ivme katacağız. Benim dışında biri aday gösterilirse partimizin ve adayımızın peşindeyiz. Önemli olan partimizin ve adayının kazanmasıdır” dedi. 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3139 TL 5.2927 TL
Euro
EURO
6.0270 TL 6.0030 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA