Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 21.05.2019 SAAT 10:31:26
Advert
 
Advert

Bilgi Küpü’nde engelsiz söyleşi

Bilgi Küpü Okulları’nda Ampute Milli Tenis Sporcusu Turan Akalın’ın katılımıyla ‘Engelsiz Sporcular’ semineri düzenlendi
Bilgi Küpü’nde engelsiz söyleşi

Bilgi Küpü Okulları’nda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla rehberlik servisi tarafından çocuklarda farkındalık yaratmak amacıyla Yeşilova Kampüs Konferans Salonu’nda Ampute Milli Tenis Sporcusu Turan Akalın’ın katılımıyla ‘Engelsiz Sporcular’ semineri düzenlendi. Öğrencilerini bilinçlendirmek ve engellilere karşı duyarlılık kazandırmak amacıyla velilerden Halil İbrahim Özkan’ın katkılarıyla Ampute Tenis Sporcusu Turan Akalın’ı ve Tenis Antrenörü Oğuz Ergün’ü okullarında ağırladılar. Öğrencilerin oldukça heyecanlı olduğu seminer saat 13.00’te başladı. ‘Engelsiz Sporcular’ seminerinin açılış konuşmasını Kampüs Müdürü Hasan Işıktekiner yaptı. Konuşmasına 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün engelliler açısından daha yaşanılabilir bir dünya olması dileği başladı. Hiçbir şeyin azmin ve çalışmanın önünde duramayacağını vurgulayan Işıktekiner, misafirlere teşekkür etti.  

 

 

GÖSTERİ MAÇI YAPTILAR


Açılış konuşmasının yapılmasının ardından mikrofonu alan Ampute Milli Tenis Sporcusu Turan Akalın, hayat hikayesini anlattı ve öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Milli tenis sporcusu hayatından bahsederken, “Hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayın ve asla vazgeçmeyin. Çünkü başarı vazgeçmeyi düşündüğünün o çizgiden itibaren başlar. Durmadan ve yılmadan devam ederseniz başarılı olursunuz ama vazgeçerseniz daha da dibe batmaya başlarsınız” dedi. Verimli ve güzel geçen seminerde öğrenciler sık sık alkışlayarak Akalın’a destek verdiler. Seminer, milli sporcu ve antrenörünün öğrencilere gösteri maçı yapmak için okul bahçesine inmesiyle devam etti. Milli sporcu Turan Akalın ve Antrenörü Oğuz Ergün’ün öğrencileri spora özendirmek için okul bahçesinde mini gösteri maçı yaptı. Gösteri maçına antrenörüyle başlayan milli sporcu daha sonra öğrencilerden gelen istek üzerine gönüllü olanlarla da maç yaptı. Sporun ve azmin değerini en iyi şekilde ifade ortaya koyan etkinlik gelen misafirlere hediye takdimiyle son buldu. 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0600 TL 6.0358 TL
Euro
EURO
6.7614 TL 6.7344 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA