Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 20.05.2019 SAAT 18:16:43
Advert
 
Advert

Kalben Kocaeli şubesi açıldı

Koruma altındaki gençler ve koruyucu aileleri bir araya getiren Kalben artık Kocaeli’de. Aracı ailesi tarafından bağışlanan ve Ruşen Hakkı Caddesinde bulunan tarihi binada açılan dernek, koruma altındaki çocukların daha fazla aileyi ulaşması için çalışacak
Kalben Kocaeli şubesi açıldı

Süriye ÇATAK TEK  -Koruma Altında Yaşayan Gençler ve Koruyucu Aileler Derneği (Kalben) açılışı Ruşen Hakkı Caddesi Dut Sokakta açıldı. Aracı Ailesine ait olan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından aslına uygun restore edelin bina Aracı ailesi tarafından Zöhre Aracı anısına derneğe bağışlandı. Bina koruma altındaki çocuklar ve koruyucu çocuklar için düzenlendi. 3 katlı olan binada koruyucu aile olmakla ilgili etkinlikler ve koruyucu ailelerin dayanışması sağlanacak.

 

 

KATILIM YÜKSEK OLDU

 

Derneğin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, İzmit Belediye Başkan aday adayı Zekeriya Özak, Kalben Genel Başkanı Pelin Çalışkanoğlu, Kocaeli Şube Başkanı Feyza Ekşi, Aracı Ailesinden Zümran Aracı ve kardeşleri, koruyucu aileler ve çocuklar katıldı.

 

 

IŞIK TUTUYORSUNUZ

 

Açılışın ilk konuşmasını yapan Şube Başkanı Feyza Ekşi, derneklerine katkı veren herkese teşekkür etti. Kendisi de koruyucu aile ile büyüyen Kalben Genel Başkanı Pelin Çalışkanoğlu, kendi hikayesine anlatırken gözyaşlarını tutamadı. Çocukların yoluna ışık olmak için yola çıktıklarını söyleyen Çalışkanoğlu, “Bu yola ışık verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Doğup büyüdükleri evi çocuklarımıza veren Aracı ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

EVİN HİKAYESİNİ ANLATTI

 

Bağışçı aile adına konuşan Vefa İbrahim Aracı, doğup büyüdüğü evi anlattı. Evlerinde bir çok yetim çocuğun büyüdüğünü, okuduğunu söyleyen Aracı, “Biz bu evde hiçbir zaman 4 kardeş oyarak büyümedik. Çünkü babam yetim çocuklara bakıyordu. Annem hem bize hem de bize kardeşi olan çocuklara bakıyordu. Bu eve el atıp restore eden Büyükşehir Belediye Başkanımıza, kardeşlerime çok teşekkür ettim. Ailemizin tüm varlıklarını ülkemize vakfediyoruz” dedi.

 

 

HAYIRLI HİZMETLER DEVAM EDECEK

 

Evin restorasyonunu gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Hepinizi kalben selamlıyorum” diyerek derneğin adına atıfta bulundu. Yetimi korumak ve ona bakmak medeniyetin temeli olduğunu söyleyen Karaosmanoğlu, “Aracı ailesi bize bu evin restorasyonu için verince derneğin talebi üzerine de restore edip verdik. Aracı ailesiniz babasının yaptığı sevaplar burada Kalben Derneği ile devam edecektir. Çocuklarımıza burada hizmet edecektir. Biz onlara destek vermeye devam edeceğiz. Bizde nöbet değişir ama fikrimiz devam eder. Çalışma arkadaşlarımız buz hayırlı hizmetlere devam edecektir” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0600 TL 6.0358 TL
Euro
EURO
6.7614 TL 6.7344 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA