Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.05.2019 SAAT 12:23:51
Advert
 
Advert

Telefonu bırak bana bak

İzmit Sağlık Müdürlüğü teknoloji bağımlılığıyla mücadele etmek için “Telefonu bırak bana bak” etkinliğini başlattı. Velilere teknoloji bağımlığı ve bunun yarattığı sıkıntılar tek tek anlatıldı
Telefonu bırak bana bak

Süriye ÇATAK TEK - İzmit İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan ve İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney’in desteklediği “Telefonu Bırak, Bana Bak” etkinliği Anasultan Anaokulu’nda başladı. Öğrenci velilerine yönelik yapılan çalışmada, teknoloji bağımlılığına ve çocukların teknoloji bağımlılığından korunması ile ilgili önemli bilgiler verildi. Aynı zamanda ailelerinde bu sosyal medya ve internette harcadıkları vakti çocuklarıyla geçirmeleri de önerildi.

 

ÇIKARMA AMA AZALT

 

“Telefonu Bırak, Bana Bak” etkinliğinin ilk toplantısına İzmit İlçe Sağlık Müdürü Dr. Nazif Aksoy, Anasultan Anaokulu Okul Müdürü Rumeysa Şen ve öğretmenlerin hazır bulunduğu toplantıda İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli psikolog Ebru Kalkan, teknoloji bağımlılığı ve çocukların üzerindeki etkisini anlattı. Teknolojinin insan hayatına girdiğini ve artık çıkmasının mümkün olmadığının altını çizen Kalkan, internet ve teknoloji bağımlığının çocuklar üzerinde büyük sorunlara yol açtığını kaydetti.

 

SINIRLANDIRABİLİRİZ

 

Teknolojinin artık hayatımızdan çıkartılmasının mümkün olmadığını ancak sınırlandırılabileceğini ifade eden Kalkan, “10 aileden 8’inde internet var. Her alışverişin dörtte biri internet üzerinden yapılıyor. Yapılan araştırmalar internet bağımlılığının ailelerde ve insan yaşamında büyük sıkıntılara neden olduğunu ortaya çıkarıyor” dedi. Kalkan, internetin, maksimum 0-7 yaş aralığında 30 dakika, 7-12 yaş aralığında 45 dakika, 12-15 yaş aralığında 1 saat, 15-18 yaş ve yetişkinlerin 2 saat kullanmasını tavsiye etti.

 

 

UYUŞTURUCU İLE AYNI

 

Etkinliği ilk kez Kocaeli’de yaptıklarını ifade eden İzmit İlçe Sağlık Müdürü Dr. Nazif Aksoy, “Günümüzde Dünya Sağlık Örgütü teknoloji bağımlılığını uyuşturucu ile mücadeleye eşdeğer zorlukta kabul ediyor. Nedeni de günümüzde teknolojinin her an ulaşılabilirliğinin olmasıdır. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, tüm dünya ülkeleri arasında sosyal medya kullanımında ikinci sıradayız. Özellikle çalışan kesim için evde çocuklarla geçirebileceğimiz vakit sınırlı olmasına rağmen az olan zamanda teknolojinin zararlı yönüne ayırdığımız vakit çocuklarımızın psikolojik gelişiminde büyük zararlara yol açmaktadır.

 

MÜCADELE EDECEĞİZ

 

Hem ebeveynler hem de çocuklar telefonlarını bırakıp birlikte zaman geçirmelerini istiyoruz. İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak tüm okullarda velilere yönelik eğitimlerle annelere, 'Telefonu Bırak, Bana Bak' sloganı ile teknoloji bağımlılığı ile mücadeleyi sürdüreceğiz” dedi. Aksoy, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün izni ile bu çalışmayı anaokulu ve ilkokullarda eğitim olarak vermeyi planladıklarını söyledi.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0625 TL 6.0383 TL
Euro
EURO
6.7591 TL 6.7322 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA