Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.05.2020 SAAT 11:13:12
Advert
Advert
 

Dualarımız Mehmetçiğe

Dualarımız Mehmetçiğe
Advert

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu tarafından Cuma namazının ardından “Zeytin Dalı” operasyonuna destek amaçlı basın açıklaması gerçekleştirildi. Açıklamanın ardından İl Müftüsü Yusuf Doğan tarafından Afrin’de bulunan askerlerimiz için dua edildi.

Arif BULUT -  Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri tarafından Cuma namazının ardından Fevziye Camii önünde, TSK tarafından Suriye’nin Afrin kentine düzenlenen “ Zeytin Dalı” operasyonuna destek amaçlı basın açıklaması yapıldı. Açıklamaya İl Müftüsü Yusuf Doğan, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Türk Ocakları Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, KİHMED Başkanı Sabahattin Yamak, TÜMSİAD Başkanı Abdülkadir Yılmaz, MÜSİAD Başkanı Celal Ayvaz, TÜGVA Başkanı İl Temsilcisi Muhammet Hanefi Akbulut,İHH Başkanı İsmail Yeşildal ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HAYALLERİNİ RAFA KALDIRMAK İÇİN

Fevziye Camii önünde gerçekleştirilen basın açıklamasını Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu adına okuyan KİHMED Başkanı Sabahattin Yamak “Türkiye, sınır güvenliğini sağlamak, hem kendisi hem de bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak ve daha da önemlisi dünyanın başına bela olan Siyonist devlet olan İsrail’in güvenliği için atılan adımları, büyük İsrail projesi heveslisi olan devletlerin hayallerini rafa kaldırmak için adım atmıştır” dedi.

ULUSLARARASI KURALLARDAN DOĞAN HAKKINI KULLANARAK

Sözlerine devam eden Yamak “Tarihinin, köklü medeniyet birikiminin sorumluluğunun gereği, bölgeyi terör örgütlerinden temizleyerek huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmek amacıyla Afrin'de sınır ötesi harekât başlamıştır. Devletimiz tarafından alınan, sadece ulusal güvenliğimizi korumak amacıyla değil, bütün Ortadoğu coğrafyasının güvenliği için atılmış bu adımın, kararın arkasındayız ve destekliyoruz. Zira Türkiye, uluslararası kurallardan doğan hakkını kullanarak, Zeytin Dalı Harekâtını gerçekleştirmektedir” dedi.

TERÖRE SESSİZ KALMAMIZ BEKLENEMEZ

“Suriye'nin toprak bütünlüğüne, egemenliğine saygı gösterilmektedir” diyerek sözlerine devam eden Yamak “ Dolayısıyla bu harekât, meşrudur ve uluslararası hukuka uygundur. Herkes şunu artık görmelidir ki, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına ve terör devletlerine sessiz kalmamız beklenemez. Fırat Kalkanı ile başlayan ve Zeytin Dalı Harekâtıyla devam eden operasyonlarıyla Türkiye, terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermektedir” dedi.

YEREL HALK TARAFINDAN DA SESTEKLENMETE

Yamak açıklamasının devamında “Aynı zamanda da sivillerin ve masumların korunmasına azami dikkat gösterilmektedir. Zaten bunu Fırat Kalkanı operasyonunda da gösterdi. Fırat kalkanı harekatıyla birlikte terörün hâkim olduğu bölgede hayat normale dönmüş, barış ve huzur gelmiş, yurtlarını terk etmek zorunda kalmış Suriyelilerin geri dönüşüne de zemin hazırlamıştır.Bu nedenle Türkiye'nin başlattığı her 2 harekât da, Suriyeli göçmenler ve mazlum durumdaki yerel halk tarafından da desteklenmektedir” dedi.

ARAMIZA KİMSE FİTNE SOKAMAZ

Birlik beraberlik çağrısı yapan Yamak “Bizler yüzyıllarca farklı etnik köken, farklı dinlere mensup insanların bir arada huzurla yaşadığı topraklarda yaşayan ve yaşatanların mirasçısıyız. Suriye başta olmak üzere, bugün yangın yerine çevrilmek istenen Ortadoğu coğrafyasında yaşayanlar bizim komşumuzdur, kardeşimizdir.Aynı medeniyetin, kültürün, inancın mensupları olan bizler arasındaki kardeşlik ve komşuluk hukukunu kimse yok edemez. Aramıza kimse fitne ve fesat sokamaz, bizi birbirimize düşman edemez” dedi.

ALLAH MEHMETÇİĞİMİZİ KORUSUN

Yamak sözlerinin sonunda “Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekküleri  olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız. Şehit verdiğimiz askerlerimize ve tüm şehitlerimize rahmet diliyoruz, mekânları cennet olsun.Allah, Mehmetçiğimizi korusun, ordumuzu muzaffer kılsın. Yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8118 TL 6.7846 TL
Euro
EURO
7.4984 TL 7.4685 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA