Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 03.06.2020 SAAT 21:54:51
Advert
Advert
 

'Hutbelerimizle dualarımızla ordumuzu destekliyoruz'

'Hutbelerimizle dualarımızla ordumuzu destekliyoruz'
Advert

 

Türk Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şube Başkanı Numan Uysal, din adamlarının milli birlik ve beraberlik adına önemli görevler üstlendiğini kaydederek, “Hutbelerimizle dualarımızla ordumuzu destekliyoruz” dedi

Mevlüt SOYSAL - Türk Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şube Başkanı Numan Uysal, Türk ordusunun başlattığı Zeytin Dalı Operasyonu’nda din adamlarının da önemli görevler üstlendiğini kaydetti. Uysal, din adamlarının milli birlik ve beraberlik adına hutbeler okuduğunu kaydederek, “Ordumuzun yanındayız” dedi. Uysal, şu ifadeleri kullandı:

FETİH SURESİ

“Bizlere, yatsı ve sabah namazlarında Fetih suresi okunmasıyla alakalı bir yazı geldi ve bizler de operasyon başladığından beri Fetih suresi okuyoruz. Birlik beraberlik için, devletimizin aldığı operasyonla ilgili birlik beraberliği pekiştirmek adına, devletimizle birlikteliğimizi göstermek adına Fetih sureleri ve milli birlik hutbeleri operasyon boyunca devam edecek.

GÖREVİMİZ BÜYÜK

Türkiye’nin böyle dönemlerinde din adamlarının görevi çok önemli. Bilindiği gibi Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyet kurulmadan önce nereye gitse ilk din adamlarıyla görüştü. Din adamlarımız da milli mücadelede devletimizle hareket etti. Bu dönemde de aynı şekilde din adamlarımız büyük görev üstleniyor. Devletimiz ve ordumuza destek konusunda toplumumuzu birleştiriyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığımızın bu uygulamasını takdir etmemiz lazım. Ordumuz, barışın muhafazası için Afrin’e girdi. Millet olarak arkalarındayız. Din adamlarının milli birlik ve beraberlik noktasında toplumda çok büyük rolleri var. Hem vakit hem de cuma namazlarındaki hutbelerimiz milli birlik ve beraberlikle alakalı.”

DİYANET ÇOK BAŞARILI

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın önemli çalışmalara imza attığını kaydeden Uysal, “Türkiye’nin her ilinde ve birçok ilçesinde gençlik merkezleri kuruldu. Bu merkezlerde çocukların uyuşturucudan uzak tutulması için çalışma yapılıyor. Milli ve manevi meselelerle alakalı eğitimler veriliyor. İnsanların birbirlerini anlaması adına önemli çalışmalar yapıyor. Diyanet eskiden bazı alanları cemaat ve tarikatlara bırakmış. Şimdi o alanları dolduruyor. Biz de bundan çok memnunuz” dedi. 

ZARAR GÖRMEMELİ

Milli Eğitim ve Diyanet’in ülke için çok önemli olduğuna dikkat çeken Uysal, “Diyanet her türlü politikadan uzak tutulmalı. Diyanet’in kurumsal yapısına zarar verecek eylemlerden kaçınılmalı. Çünkü Diyanet zarar görürse, oluşan boşluk, nereye hizmet ettiği belli olmayan tarikat ve cemaatlerle dolar. Kimileri de Diyanet’in kapanması gerektiğini söylüyor. Kapatınca ne olacak? Ne olduğu belirsiz tarikatların ellerine çocuklar geçecek” diye konuştu.

ÇAĞA UYUYOR

Uysal, Diyanet İşleri Başkanlığı görevine geçtiğimiz aylarda atanan Ali Erbaş’ın önemli çalışmalara imza attığını da kaydederek, “Göreve gelir gelmez bu işi başaracağını herkese gösterdi. Örneğin eskiden önemli görevlere dışarıdan insanlar atanırdı. Şimdi ise Diyanet’in tozunu yutmuş isimler yükseliyor. Artık çalışanlar bir yere geliyor. Örneğin ilk defa bir bayan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı oldu. Bunun yanı sıra müftü yardımcılıklarına da bayan atandı. Toplumsal eşitlik adına gerçekten çok önemli bir adım” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Genel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7530 TL 6.7261 TL
Euro
EURO
7.5688 TL 7.5386 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA