Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 20.01.2019 SAAT 07:04:08
Advert
 
Advert

İzmit’te başladı Paris’te taçlandı

Günümüzden bin 708 sene önce dünyanın ilk hoşgörü fermanlarının yayınlandığı yer olan İzmit’te eylül ayında lansmanı yapılan “Director’s Chairs / Yönetmenlerin Koltukları”nın son durağı Paris’te Eiffel kulesinin önü oldu
İzmit’te başladı Paris’te taçlandı

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği’nin (AND) uluslararası proje ortaklarından biri olan Art Carnuntum Vakfı Başkanı Cav. Prof. Dr. Piero Bordin, 1948 yılında Birleşmiş Milletler İnsan Komisyonu Başkanı Eleanor Roosevelt tarafından yayınlanan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 70. Yıldönümü anısına Paris’te düzenlenen törende, Eylül ayında İzmit Hoşgörü Anıtı önünde düzenlenen etkinlikte lansmanını yaptığı “Director’s Chairs / Yönetmenlerin Koltukları” projesini Paris’in ünlü meydanı Trocadero’da gerçekleştirdi.

 

ÖNEMLİ OLAYLARDAN BİRİ


17 asır önce Nicomedia’nın Roma İmparatorluğu’na başkentlik yaptığı dönemde dönemin dört imparatoru Galerius, Licinius, Maximinus ve Constantin 11 Kasım 308 yılında Carnuntum / Avusturya’da aldığı karardan 3 yıl sonra Nicomedia’dan insanlık tarihine yön veren önemli olaylardan biri olan dünyanın ilk hoşgörü fermanı yayınlanmıştı. 10 Aralık 1948 tarihinde de Birleşmiş Milletler tarafından Nicomedia’dan yayınlanan hoşgörü fermanlarına benzer bir karar almış ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni yayınlamıştı.

 

 

YÖNETMENLERİN KOLTUKLARI


“Director’s Chairs / Yönetmenlerin Koltukları”, 9-12 Kasım 2018 tarihlerinde de Avusturya Dışişleri Bakanı Karin Kneissl ve AND tarafından koordine edilen 14 kişilik İzmit temsil heyetinin katılımıyla Avusturya’da düzenlenen “10. Uluslararası Art Carnuntum Sempozyumu” kapsamında Petronell’de bulunan Carnuntum Archäologischer Park’ta Art Carnuntum Vakfı Başkanı Cav. Prof. Dr. Piero Bordin ve AND Başkanı Akın Ülkü Sevinç tarafından tanıtılmıştı.

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3606 TL 5.3392 TL
Euro
EURO
6.1109 TL 6.0865 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA