Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 04.06.2020 SAAT 10:29:18
Advert
Advert
 

Engellilerin panelinde buluştular

Kocaeli Spastik Çocuklar Derneği ve Akademi Hastanesi tarafından ortaklaşa düzenlenen, ‘Engellerle yaşamak ve engel olma’ konulu panel büyük ilgi gördü. Panelde engellilerin sorunları ve çözüm önerileri tartışıldı
Engellilerin panelinde buluştular
Advert

Toplumumuzda önemli bir yer tutan ancak yıllarca görmezden gelinmeye çalışılan engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve sorunlarını dile getirmek amacıyla Kocaeli Spastik Çocuklar Derneği ile Akademi Hastanesi tarafından ortaklaşa düzenlenen, ‘Engellerle yaşamak ve engel olma’ konulu panel büyük ilgi gördü. Hastane konferans salonunda gerçekleşen panele psikolog Öykü Yıldırım, Lüleci, KOÇDER Başkan Yardımcısı Sevdiye Fidan, Kocaeli Engelli Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Ata Doğan, Kocaeli Müftülüğü vaizi Servet Yakın ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Müdürü Mehmet Köse birer konuşma yaptı.

 

 

Kocaeli Spastik Çocuklar Derneği Başkanı Nurel Ergüneş’in açılış konuşmasının ardından söz alan konuşmacılar, engellilerin günlük sorunlarının yanı sıra sivil toplum çalışmalarının önemini dile getirdi. Son yıllarda gerçekleşen projelerle engellilerin yaşamlarının nispeten kolaylaştığı belirtilirken, Kocaeli Müftülük vaizi Servet Yakın ise İslamiyetin insana verdiği değeri anlattı, engelli sahabelerin hayatlarından örnekler sundu.

 

 

İyi Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz,  Kent Konseyi Emekli Meclisi Başkanı Halil Atay, ÇÖLYAK Derneği Başkanı Nesrin Kuşcuoğlu Artar, Şizofreni Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kamer Doğan Yılmaz, Otizmli Çocuklar Derneği Başkanı İlkin Güney Kılıçaslan, Derince Engelli Aileleri Derneği Başkanı Nilgün Albayrak, dernek yönetim kurulu üyelerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 70 davetlinin hazır bulunduğu panelin sonunda konuşmacılara birer plaket sunumu yapıldı.

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7530 TL 6.7261 TL
Euro
EURO
7.5688 TL 7.5386 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA