Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 20.01.2019 SAAT 06:58:29
Advert
 
Advert

Engellilerin panelinde buluştular

Kocaeli Spastik Çocuklar Derneği ve Akademi Hastanesi tarafından ortaklaşa düzenlenen, ‘Engellerle yaşamak ve engel olma’ konulu panel büyük ilgi gördü. Panelde engellilerin sorunları ve çözüm önerileri tartışıldı
Engellilerin panelinde buluştular

Toplumumuzda önemli bir yer tutan ancak yıllarca görmezden gelinmeye çalışılan engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve sorunlarını dile getirmek amacıyla Kocaeli Spastik Çocuklar Derneği ile Akademi Hastanesi tarafından ortaklaşa düzenlenen, ‘Engellerle yaşamak ve engel olma’ konulu panel büyük ilgi gördü. Hastane konferans salonunda gerçekleşen panele psikolog Öykü Yıldırım, Lüleci, KOÇDER Başkan Yardımcısı Sevdiye Fidan, Kocaeli Engelli Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Ata Doğan, Kocaeli Müftülüğü vaizi Servet Yakın ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Müdürü Mehmet Köse birer konuşma yaptı.

 

 

Kocaeli Spastik Çocuklar Derneği Başkanı Nurel Ergüneş’in açılış konuşmasının ardından söz alan konuşmacılar, engellilerin günlük sorunlarının yanı sıra sivil toplum çalışmalarının önemini dile getirdi. Son yıllarda gerçekleşen projelerle engellilerin yaşamlarının nispeten kolaylaştığı belirtilirken, Kocaeli Müftülük vaizi Servet Yakın ise İslamiyetin insana verdiği değeri anlattı, engelli sahabelerin hayatlarından örnekler sundu.

 

 

İyi Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz,  Kent Konseyi Emekli Meclisi Başkanı Halil Atay, ÇÖLYAK Derneği Başkanı Nesrin Kuşcuoğlu Artar, Şizofreni Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kamer Doğan Yılmaz, Otizmli Çocuklar Derneği Başkanı İlkin Güney Kılıçaslan, Derince Engelli Aileleri Derneği Başkanı Nilgün Albayrak, dernek yönetim kurulu üyelerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 70 davetlinin hazır bulunduğu panelin sonunda konuşmacılara birer plaket sunumu yapıldı.

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3606 TL 5.3392 TL
Euro
EURO
6.1109 TL 6.0865 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA