Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.08.2020 SAAT 14:45:51
Advert
Advert
 

Pepe: Hakkı düştüğü yerden tutun kaldırın

AK Parti İl İstişare Kurulu toplantısına katılan eski Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın ve belediye başkan adayı olacak partililere seslenerek, “Adil olun, adaletin yanında durun. Hakkı düştüğü yerden tutun kaldırın” dedi
Pepe: Hakkı düştüğü yerden tutun kaldırın
Advert

Süriye ÇATAK TEK  -AK Parti İl İstişare Toplantısı ve vefa yemeği SEKA Park Deniz Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Yerel seçim çalışmalarına hız veren AK Parti’de, İl Başkanlığı partinin kurucuları, eski milletvekilleri, eski yöneticileri, eski belediye başkanlarından seçim ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Toplantıya İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, eski Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, eski il başkanları Mahmut Civelek ve Şemsettin Ceyhan, eski Milletvekilleri Eyüp Ayar ve Cemalettin Kaflı katıldı. 

 

 

PEPE SÜRPRİZİ 


AK Parti İl İstişare Kurulu toplantısına katılım yüksek oldu. Yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte partinin kurucuları ve emektarları bir kez daha bir araya geldi. Toplantıda en büyük ilgili Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın ve eski Kadın Kolları Genel Başkanı ve eski Milletvekili Sibel Gönül gördü. Toplantının sürprizi ise eski Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe oldu. Uzun zamandır partinin programlarına katılmayan Pepe’nin İstişari toplantısına katılması dikkat çekti. 

 

KUTLU YÜRÜYÜŞÜN TEMSİLCİSİYİZ


Birçok zorluğa göğüs gererek bu günlere geldiklerini belirten İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, “AK Parti kadrolarının en önemli özelliği birbirlerine gösterdikleri vefadır. Bizde ayrı gayrı yoktur. Bir masanın etrafında bizim kalplerimizi bir kılan Allah’a hamdolsun. Biz insanlığa karşı sorumluyuz. Bu sorumluluk altında seçimlere doğru gidiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Tahir Büyükakın ve belediye başkan adaylarımızla birlikte yerel seçimlere gideceğiz. Kocaeli’de 13 belediyede tekrar bayrağımızı dalgalandıracağız. Kocaeli 2002’de başlayan kutlu yürüyüşün en önemli temsilcisidir. Kocaeli’ye ileriye götürmek için el ele vereceğiz” dedi. 

 

,

 

 

KENETLENMELİYİZ


Büyükşehir Başkanvekili Zekeriya Özak, AK Partililerin gözünde makam ve mevkiinin olmadığını kaydetti. AK Parti çınar olduğunu söyleyen Özak, “Hainlerin üfürmesi ile bu ülke yıkılamaz. Cihan devleti olmak için kapıları açmak gerekiyor. Birbirimize kenetlenirsek kimse bileğimizi bükemez. Milletin bizden beklentisi budur. Bize düşen milletin bu beklentisini yerine getirmektir” dedi. 

 

BİRER KARDELENSİNİZ


17 yıldır kutlu davanın milletin desteği ile destanlar yazdığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkan adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Partimizin kurucuları birer kardelendir. Sizler bu kutlu yürüyüşün mimarlarısınız. Sizin Recep Tayyip Erdoğa’nın arkasında dimdik duruşunuz ile bu kutlu yürüyüş yoluna devam ediyor. Bu parti gücünü teşkilatlarından ve milletinden alıyor. Bu partinin ruhu Anadolu’nun ruhundan besleniyor. Bu partinin davası hizmet davasıdır. 

 

BİZİ ONURLANDIRDINIZ 


Sizler bu davanın ilk kandillerini bu şehirde yakan insanlarsınız. Bize düşen sizlerin hayır duasını almaktır. Bu kutlu yürüyüşte sizlerle beraber yürümektir. Buraya gelerek bize şeref ve onur verdiniz. Sizlere sinlerce kez teşekkür ediyoruz. Bu yük ağır bir yük. Ateşten gömlek. Ama sizler gibi yol arkadaşlarımız olduğu sürece biz tüm enerjimizle 7 gün 24 saat çalışarak bu bayrağı sonuna kadar taşıyacağız. Bu bayrağın şehrimizde daha yükseklere çıkması için çalışacağız” dedi. 

 

 

ADALETİN YANINDA OLUN


Toplantıya katılan eski Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, 2011 yılında siyaseti kasaya kapattığını ve anahtarını denize attığını belirtti. Pepe, “Artık çok dinlememiz, çok istişare edip az konuşmamız lazım. Tahir arkadaşımıza Allah kolaylık versin. Tahir kardeşimize ve diğer aday olacak arkadaşlarımıza tavsiyem adil olun, hakkın yanında olun. Adil olun adaletin yanında olun. Hakkı tutun, düştüğü yerden kaldırın. Kimsenin hakkını kimseye yedirmeyin. 

 

İŞİMİZ KOLAY DEĞİL


Sizi seçenler, sandıkta size rey verenler, sandıktan sonra sadece onlara değil şehrin tamamına hizmet verin. Şehri Emin olarak herkese eşit davranmanız lazım. Siz adil olursanız millet sizin etrafınızda pervane olur. Birbirimize inanıyoruz. Birbirimizden insanlığın gereğini bekliyoruz. Bu son derece önemli bir şey. Bizim en büyük servetimiz birbirimize olan dostluğumuzdur. Bu birlik ve beraberliği sürdürmemiz lazım. Bizim işimiz kolay değil. Dünde kolay değildi, bugün de değil, yarında olmayacak” dedi. 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9602 TL 6.9324 TL
Euro
EURO
8.1751 TL 8.1424 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA