Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 01.06.2020 SAAT 15:23:18
Advert
Advert
 

Deprem Yönetmeliği anlatıldı

KOTO'nun başlattığı Türkiye Deprem Yönetmeliği 2018 eğitimleri 2. haftasında da devam etti
Deprem Yönetmeliği anlatıldı
Advert

Değişikliğe uğrayan Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği, 1 Ocak 2019 tarihinde uygulamaya giriyor. Uygulamanın hayata geçirilmesine sayılı günler kala bölgemizden gelen deprem haberleri, yaşanacak değişikliklerin tüm detaylarıyla bilinmesinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösteriyor. Kocaeli'nin deprem gerçeğinin farkında olan Kocaeli Ticaret Odası, 18. Meslek Komitesi'nin organizasyonuyla ekim ayında 'Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği 2018 Semineri' düzenlemiş, konunun hassasiyeti ve daha iyi anlaşılması için bu kez 4 hafta sürecek eğitimler dizisi başlatmıştı. 

 

 

DEPREM ETKİSİ ALTINDA BETONARME YAPILARIN TASARIMI 


Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği 2018 Eğitimleri'nin ikincisi, Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden Yrd. Doç. Dr. Erkan Akpınar'ın sunumlarıyla, yine yoğun katılımla gerçekleşti. Özellikle inşaat mühendisleri, mimarlar ve yapı-inşa sektörü temsilcilerinin ilgiyle takip ettiği seminerlerin ikinci haftasında, 'deprem etkisi altında yerinde dökme betonarme binaların tasarımı' konusu işlendi. Eğitimler, 22 Aralık 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilecek 3. hafta programıyla devam edecek.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA