Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.06.2019 SAAT 23:25:35
Advert
 
Advert

Şehre kadın eli değmeli

AK Parti Kadın Kolları’nın Kadın Bakışıyla Yerel Yönetimler atölye çalışmasına katılan Büyükşehir adayı Tahir Büyükakın, “Artık şehre kadın eli değme zamanı geldi” diyerek şehrin yönetimini aldıklarında belediyecilik anlayışlarını kadınlar noktasında gözden geçireceklerini kaydetti
Şehre kadın eli değmeli

Süriye ÇATAK TEK  -AK Parti Kadın Kolları Genel Merkezi tarafından yürütülen Kadın ve Şehir Atölyesi çalışması kapsamında ikinci oturumu yapan İl Kadın Kolları bu kez Kadın Bakışıyla Yerel Yönetimleri tartıştırdı. Antikkapı’da gerçekleştirilen atölye çalışmasında 7 masada gruplar halinde oturan kadınlar, kadınların yerel yönetimlere bakışını ve yerel yönetimlerin kadına bakışını tartıştı. Toplantıda her masada oturan moderatörler tüm fikirleri kayıt altına aldı. 

 

 

KARARZ MEKANİZMALARINDA YER ALACAĞIZ


Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın, Büyükşehir Başkanvekili Zekeriya Özak, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, STK Temsilcileri kadınlar ve çeşitli meslek gruplarında yer alan kadınlar katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, STK’larda yer alan kadınlara kenttin gelişmesindeki katkıları nedeniyle teşekkür etti. Kadınların karar alma mekanizmalarında daha fazla yer alması için çaba harcanması gerektiğini söyleyen Yılmaz, “Yerel yönetimlerin güçlenmesi ile kadınların karar mekanizmalarında yer alması gerekiyor. 

 

 

TALEPLERİ ALACAĞIZ


Aynı zamanda kadının yerel yönetimlere katılması, demokratikleşme açısından da önemli adımdır. Çalıştayda katılanların kentti kullanırken ihtiyaç duyduğu hizmetler ve yerel yönetimlerin çalışmalarını karşılaştıracağız. Kadınların şehirleşme ile ilgili taleplerini alacağız. Şehirlerimizi şehir için sözü olan kadınlarla şekillendireceğiz. Geleceği kadın dostu şehirler teslim etmek için çalışacağız” dedi. 

 

 

GÖZDEN GEÇİRECEĞİZ


“Şehre kadın eli değme zamanı geldi” diyerek sözlerine başlayan AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın, kadının elinin değdiği her yerin renklendiğini belirtti. Kadının her zaman ana tarafında atıfta bulunulduğunu söyleyen Büyükakın, “Analık çok kutsaldır. Kadınlar bu topluma sadece ana olarak katkı vermedi. Kadınlar Osmanlı’nın kuruluşunun harcında vardı. Bu şehri yönetmeye başlarsak belediyecilik anlayışımızı gözden geçirmemiz gerekiyor. Kadınların belediyecilik anlayışında yer alması gerekiyor. 

 

 

BELEDİYECİLİĞİN KİTABINI YAZDIK


Genel başkanımız aday tanıtım toplantısında bundan sonra gönül belediyeciliği yapacağımızı söyledi. Belediyeciliğin nasıl yapılacağı kitabı İstanbul ve Kocaeli’de yazıldı. Son 15 yılda belediyeciliğin kitabını yazdık. Yazmaya da devam edeceğiz. Sosyal belediyecilik, gönül belediyeciliği yapacağız. Çocuklar, gençler, şiddete maruz kalan kadınlar, çevresel sorunlar, kentin tarihi, silueti gibi birçok projeye imza atmamız gerekiyor. Gönüllü teşkilatlara destek vermemiz gerekiyor” dedi. 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7633 TL 5.7403 TL
Euro
EURO
6.5625 TL 6.5363 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA