Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 07.08.2020 SAAT 12:25:25
Advert
 

Karamürsel’de işçiler mutlu

Karamürsel’de işçiler mutlu
Advert

Karamürsel Belediyesi adına Yerel Sen ve işçiler adına Hizmet-İş Sendikası arasında süren toplu iş sözleşmesi imzalandı. İşçilerin ücretlerine yüzde 11,2 oranında zam yapılırken, sözleşmeye yeni haklar da eklendi

Süriye ÇATAK TEK  - İZMİT, Gebze, Darıca ve Çayırova Belediyeleri ile aynı dönemde başlayan Karamürsel Belediyesi toplu iş sözleşmesi imzalandı. Belediyede çalışan 67 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sendika ve işveren masada anlaştı. İşçilerin ücretlerine yüzde 11,2 oranında zam yapılırken. Daha önce sözleşmede olmayan haklar ilk kez sözleşmeye girdi. İşçiler devlet ikramiyesi dışında 30 günlük ikramiye alacak.

YÜZDE 11 ZAM

Karamürsel Belediyesi adına Yerel-Sen ve Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi 1 Ocak tarihinden itibaren geçerli olacak. 2 yıllık sözleşmede işçilerin ücretlerine ilk yıl yüzde 11,2 oranında zam yapılırken, ikinci yıl ise enflasyon oranında zam yapılacak. İşçilerin sosyal haklarına ise yüzde 20 ile 30 arasında zam yapıldı. Sendika işverene verdiği taslakta işçilerin ücretlerine yüzde 20 oranında zam istemişti.

YENİ HAKLAR ALINDI

Sendika ve işveren arasında yapılan sözleşmede daha önce Karamürsel işçisinin yararlanmadığı haklarda sözleşmeye alındı. İşçilere yeni sözleşmede 52 günlük devlet ikramiyesi dışında 30 günlük ek ikramiye verilecek. Kurban Bayramı’nda işçilere 250 lira kurban yardımı verilecek. İlk kez işçilere sorumluluk ücreti alındı. Bu ücret işverenin belirlediği şekilde 1 yevmiye ile 30 yevmiye arasında değişecek. Ayrıca her işçilere günlük 2 lira 50 kuruş gıda yardımı yapılacak.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.1829 TL 7.1543 TL
Euro
EURO
8.5140 TL 8.4800 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA