Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.06.2019 SAAT 23:26:46
Advert
 
Advert

UDEF “Geleceği Birlikte İnşa ediyor”

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği (UDEF) tarafından “ Geleceği Birlikte İnşa Edelim” projesinin tanıtım programı Antikkapı Restoran’da gerçekleştirildi.
UDEF “Geleceği Birlikte İnşa ediyor”

Arif BULUT  İlimizde eğitim gören ve geleceği inşa edecek olan gerek ulusal gerekse uluslararası öğrencileri bir araya getirmek, kaynaştırmak ve gelecek adına sağlam dostlukları korunmasını sağlamak amacıyla İç İşleri Bakanlığı ve Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen  “Geleceği Birlikte İnşa Edelim” projesinin tanıtım programı Antikkapı Restoran’da gerçekleştirildi. Dernek Başkanı Fatih Karaçoban’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, KİHMED Başkanı Sebahattin Yamak, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, UDEF Proje Koordinatörü Muhammed Halid Durmuş, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç ve çok sayıda öğrenci katıldı. 

 

 

GÜVENECEKLERİ BİR DAL OLMAK İSTEDİK


Programın açılış konuşmasını yapan Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Fatih Karaçoban, “Biz bu yola girdiğimizde önce bir acemilik çektik ancak, öğrenci arkadaşlarımızı görünce Allah’ın bu işi bizlere nasip ettiğini anladık. Kentimizin yerel yöneticilerinin bizlere vermiş oldukları destek ile birlikte çalışma azmimiz artı ve bu projeye adım attık. Geleceğimizi inşa edecek olan gençlerimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Uluslararası öğrencilerimizle birlikte bizler büyük bir aileyiz. Onların güvenecekleri bir dal olmak istedik. Uluslararası öğrencilerimiz buradan ülkelerine gittiklerinde ülkemizi güzel bir şekilde tanıtacaklarına inanıyoruz” dedi. 

 

 

TÜM SORUNLARI İLE İLGİLENİYORUZ


Karaçoban’ın ardından konuşan UDEF Proje Koordinatörü Muhammed Halid Durmuş, “Uluslararası öğrencilerimizin tüm sorunları ile ilgileniyoruz. Bizler de proje koordinatörlüğü olarak da yapılmak istenen projeler konusunda yardımcı oluyoruz.  Proje konusunda fedakarlıklarından dolayı dernek başkanımız Fatih Karaçoban’a ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Uluslararası Öğrenci Dernekleri olarak bizler her zaman misafir öğrencilerimizin yanında olmaya, onların aileleri olamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

 

ÖRNEK BİR PROJE 


Programda son olarak konuşan İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, “Bu sabah gençlere yönelik güzel bir projenin hayata geçirilmesi anlamında bir araya geldik. Günümüzde artık politika üretme sürecinin devlet yöneticilerinin üzerinden almak gerekiyor. Bu anlamda ‘Geleceği Birlikte İnşa Edelim’ projesini çok önemli buluyorum. Bu projelerin en büyük verimi gençlerin ufkunu açarak, fikirlerini geliştirmeleri olacaktır. Bu projede emeği geçen destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bu tip projelerin diğer derneklere de örnek olmasını diliyorum” dedi

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7633 TL 5.7403 TL
Euro
EURO
6.5625 TL 6.5363 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA