Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 01.06.2020 SAAT 15:43:11
Advert
Advert
 

Barajlardan sevindiren haber

Mevsim normallerinde beklenen yağışların gelmemesi nedeniyle, yüzde 19’lara kadar düşen Yuvacık Barajı’ndaki su seviyesi, son zamanlarda yağan sağanak yamur ile birlikte yüzde 65 seviyesine kadar ulaştı.
Barajlardan sevindiren haber
Advert

Abbas ÇAKAR  -Kocaeli’nde  içme suyu ihtiyacının büyük  bölümünü  karşılayan  Başiskele ilçesindeki 51 Milyon Metreküp  kapasiteli Yuvacık Barajı, mevsim normallerinde beklenen yağışların gelmemesi nedeniyle  Kasım ayı sonu itibarı ile yüzde 19’lara kadar  düşerek S.O.S verdi.  Ancak  yükseklere yağan kar ve  son zamanlarda  yağan yağmurlar ile   bu oran  artarak  en son  12 Aralık günü  yüzde 45lere kadar  çıkarak 23milyon 190 bin  metreküpe ulaştı.  Önceki günkü baraj göstergelerinde bu oranın son 9 günde   yüzde  20 artarak yüzde 65’e ulaştığı ve  barajdaki  doluluk oranının 33miyon040  binmetreküpe   ulaştığı görüldü.Öte yandan Kocaeli’nin kuzey bölgesinin su ihtiyacını karşılayan  bir diğer baraj olan   Kandıra Namazgah Brajının  ise son 9 günde   yüzde 75 lik  doluluk oranından  yüzde 86’ya  çıktığı ve 19 milyon 510 bin metreküp doluluğa ulaştığı görüldü. Hava şartları mevsim normallerinde devam ederse, önümüzdeki günlerde her iki barajında    tamamen dolması bekleniyor.

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8283 TL 6.8011 TL
Euro
EURO
7.5974 TL 7.5671 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA