Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 06.07.2020 SAAT 11:38:45
Advert
Advert Advert
 

İSU Darıca'da yatırım hamlesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, il genelinde yeni altyapı hatları yapımı, mevcut altyapıların yenilenmesi ve dere ıslahları için başlattığı yatırım hamlelerini sürdürüyor.
İSU Darıca'da yatırım hamlesi
Advert

İSU’nun yatırım atağı kapsamında, Darıca’nın muhtelif cadde ve sokaklarında başlattığı içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hatları yapımının yanında dere ıslahı ile ilgili altyapı çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi. Hizmet sahası içinde yer alan yerlerde ayırım gözetmeksizin yatırımlarını sürdüren İSU, Kocaeli sanayisinin kalbinin attığı bölgelerdeki nüfusun yoğun olmasından dolayı; başta içme suyu temini olmak üzere birtakım altyapı sorunları ile karşılaşabiliyor. İSU, bir yandan mevcut altyapı sorunlarını çözme noktasında adımlar atarken bir yandan da bölgenin gelecekteki durumunu göz önünde bulundurarak hareket ediyor. Altyapısı yetersiz ve sağlıksız olan bir yerde konforlu ve çağdaş bir yaşamın mümkün olamayacağının bilincinde olan İSU, şehrin sağlıklı altyapıya kavuşması için yatırımlarını kararlıkla sürdürüyor.

 

20 KİLOMETRE ALTYAPI


Projelerini hayata geçirirken son teknolojinin bütün nimetlerinden sonuna kadar yararlanan İSU,  Darıca ilçesine bağlı, Abdi İpekçi, Sırasöğütler, Nene Hatun, Bayramoğlu, Osmangazi ve Bağlarbaşı mahallelerinde toplamda 20 km uzunluğunda içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu şebekesini tamamlayarak işletmeye aldı. Yine proje kapsamında yer alan ve özellikle yağmur sularının tahliye edilmesinde önemli bir yere sahip olan derelerin ıslahı amacıyla başlatılan çalışmalarda Nenehatun Deresi’nin yaklaşık 100 metre uzunluğundaki kısmının da ıslahı yapılıyor. İSU, ıslah çalışmaları tamamlanma aşamasında olan Nenehatun Deresi’nin yerleşim alanları içerisindeki bölümlerinde geçmiş yıllarda da bazı ıslah çalışmaları yapmıştı.


MALİYET 11 MİLYON LİRA


Bu yılın bahar aylarında başlayan ve 11 milyon liraya mal olan projenin hayata geçirilmesiyle birlikte söz konusu mahallelerde yaşayan vatandaşlar, sağlıklı, kaliteli ve modern altyapıya kavuştu. Yapılan yatırımlarla birlikte bölge halkı yakın gelecekte altyapı problemleri ve su sıkıntısı ile karşılaşmayacak. İSU Genel Müdürlüğünün altyapı çalışmalarını tamamladığı bölgelerde ikamet eden vatandaşlar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu parke, bordür ve asfaltlama gibi üstyapı çalışmalarıyla yenilenen cadde ve sokaklarda günlük yaşamlarını daha rahat bir şekilde sürdürebileceklerdir.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA