Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 04.06.2020 SAAT 11:47:05
Advert
Advert
 

Engellilere sağlık taraması

Hüseyin Üzülmez, Köseköy Gençlik Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nde eğitim gören engellilerin ağız ve diş sağlığı taramasına katıldı
Engellilere sağlık taraması
Advert

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kartepe Nuh Çimento Sanayi Vakfı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hekimleri ile birlikte Köseköy Gençlik Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nde eğitim gören engellilerin ağız ve diş sağlığı taramasına katıldı. Muayene öncesinde Başkan Üzülmez, yapılan çalışmalar hakkında Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Ayhan Özler’den bilgi aldı. 

 

ÜCRETSİZ TEDAVİ


Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’i karşılarında gören merkez sakinleri büyük sevinç yaşadılar. Başkan Üzülmez, engellilerle yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler verdi. Kartepe Nuh Çimento Sanayi Vakfı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hekimleri tarafından engellilerin ağız ve diş sağlığı muayeneleri yapıldı. Muayene sonrasında ağız ve diş rahatsızlığı olan engellilerin tedavileri ücretsiz yapılmak üzere planladı. 

 


GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ


Organizasyonu değerlendiren Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Her sağlıklı birey bir engelli adayıdır. Engellilerimize ilçemizde bir bütün olarak en iyi şekilde hizmet verilmektedir. Onların yaşadıkları mutluluk bizlerin mutluluğudur. Kartepe Belediyesi olarak engellilerimize yönelik projelerimiz ve çalışmalarımız aralıksız devam ederken onların gönüllerine de girmeye çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.   

      
48 ÇOCUK EĞİTİM GÖRÜYOR


Köseköy Gençlik Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü 12 Eylül 2001 tarihinde 3 ve 18 yaş arasındaki zihinsel engelli bireylere hizmet vermek amacıyla kuruldu. Toplamda 48 çocuğa özel eğitim veriliyor. Rehabilitasyon merkezinde toplamda 46 personel görev yapıyor.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7530 TL 6.7261 TL
Euro
EURO
7.5688 TL 7.5386 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA