Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 04.06.2020 SAAT 10:15:43
Advert
Advert
 

Palm yağı temizleme çalışmaları devam ediyor

Körfez'de bir limanda, gemiden denize sızan ve donarak kıyıya ulaşan palm yağı kütlelerini temizleme çalışmalarında sona gelindi.
Palm yağı temizleme çalışmaları devam ediyor
Advert

Kirazlıyalı'da bir limanda önceki gün gemiden palm yağı aktarıldığı sırada sızıntı nedeniyle deniz yüzeyinde donan yağ kütlelerinin temizlenmesi için Liman Başkanlığı ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı kontrolünde başlatılan çalışmada, palm yağının yayılmaması için kıyıya yakın bölgede denize bariyer çekildi.

Bariyerle çevrili bölgede deniz süpürgesiyle gerçekleştirilen çalışmalarda palm yağı kütleleri büyük oranda temizlendi.

 

 

Deniz yüzeyindeki yağ kütlelerini kepçeyle toplayan ekipler, bariyerli bölgeyi palm yağından arındırdı.

Zodyak botla bariyerli bölgenin dışında kalan alanda tarama faaliyeti yürüten ekipler, kıyıda başlattığı yağ kütlelerini temizlik çalışmasını da büyük oranda tamamladı.

Liman çevresindeki kirliliği gören vatandaşların haber vermesi üzerine dün Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekiplerince başlatılan çalışma kapsamında, limanda palm yağı aktarıldığı sırada sızıntı nedeniyle deniz yüzeyinin kirlendiği tespit edilmiş, kirliliğe neden olduğu gerekçesiyle Singapur bandıralı gemiye 400 bin lira ceza kesilmişti.

 

 

Çevrenin korunmasına yönelik kanunun yürürlüğe girmesiyle kirliliğe neden olan Singapur bandıralı gemiye Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığınca verilen para cezası 1 milyon 266 bin liraya yükseltilmişti.

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7530 TL 6.7261 TL
Euro
EURO
7.5688 TL 7.5386 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA