Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 19.06.2019 SAAT 16:38:38
Advert
 
Advert Advert

KOTO üyeleri dünya pazarına hazırlanıyor

KOTO, üyelerini dış pazarlara hazırlamaya devam ediyor. 32 saat süren ticari istihbarat eğitiminde, nokta atışı ihracat için bilinmesi gereken tüm detaylar ve ticari istihbarat yöntemleri ele alındı
KOTO üyeleri dünya pazarına hazırlanıyor

 

TEMMUZ ayında başlattığı ihracat atağı projesine hız kesmeden devam eden Kocaeli Ticaret Odası, kentimize yeni markalar ve ihracatçılar kazandırmaya kararlı. Proje kapsamında, ihracat potansiyeli olan ancak hedef pazar belirlemede ve prosedürleri takip etmekte desteğe ihtiyaç duyan üyelerine kılavuzluk yapan Kocaeli Ticaret Odası, nokta atışı ihracat için ‘Ticari İstihbarat Eğitimi’ni de tamamladı. 
4 GÜN, 32 SAAT EĞİTİM
Eğitmen Cevat Sartaç Sal’ın sunumlarıyla 15-16-22-23 Aralık tarihlerinde gerçekleşen ‘Ticari İstihbarat Eğitimi’ 32 saat sürdü. İşletmelerin uluslararası pazarlarda hedef ülkeleri ve müşterileri doğru belirlemesi adına gerçekleştirilen eğitimde; “Temel Veri Tabanları ve Uygulamalar, Hedef Pazarların Tespiti Uygulamaları, Seçilen Pazarlarda Araştırma Tekniği, Firma İstihbarat Çalışmaları, Hedef Pazarda Kullanılacak Araçların ve Veri Kaynaklarının Seçilmesi, Fiyat İstihbaratı, İletişim Araçları, Ticari Yazışmalar” konuları uygulamalı olarak ele alındı.  
HEDİYE CAM KÜRE
Eğitimin son gününde kapanış töreni düzenlendi. Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Murat Barış’ın katıldığı törende, katılımcılara sertifikaları takdim edilerek, ihracatı teşvik etmesi amacıyla dünya haritasının yer aldığı isme özel cam küre hediye edildi. Törende yaptığı konuşmasında, KOTO olarak ihracatı çok önemsediklerini ve Temmuz ayından bu yana devam eden ihracat atağının çok önemli bir noktaya geldiğini ifade eden Barış şunları söyledi: 
AVUCUNUZUN İÇİNDE
"Başta Kocaeli ve Türk ekonomimizin dünya pazarlarıyla rekabet edebilmesi için ihracatla ilgili bilgilerin doğru ve uzmanından öğrenilmesi gerektiğine inanarak çıktığımız yolda bugün bir eğitimimizi daha tamamladık. Bu eğitim siz işletmelerimizin, dünya pazarlarındaki rakip ve partnerlerinizi doğru tanımanızı sağlayacaktır. Tıpkı temsili armağanımızda da olduğu gibi dünya artık avucunuzun içinde. KOTO olarak her zaman ihracatçımızın yanındayız ve önünüzü açan çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Güzel haberlerinizi bekliyoruz." Konuşmaların ardından kutlama pastası kesildi.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8712 TL 5.8477 TL
Euro
EURO
6.5766 TL 6.5503 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA