Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 04.06.2020 SAAT 12:04:07
Advert
Advert
 

27 Aralık için donduran uyarı 50 ilde kar bastırdı yollarda son durum

TÜRKİYE balkanlar üzerinden gelen kar yağışının hemen ardından dondurucu soğukların etkisi altına giriyor, meteorolojiden yeni uyarılar geldi
27 Aralık için donduran uyarı 50 ilde kar bastırdı yollarda son durum
Advert

Türkiye balkanlar üzerinden gelen kar yağışının etkisi altında. Özellikle iç bölgelerde etkili olan kar yağışı 20'ye yakın ilde okulların tatil olmasına sebep oldu. Kar yağışı bugün etki alanını genişleterek sürdürecek ve yaklaşık 50 ilde etkili olacak. Kar yağışının ardından ise dondurucu soğuklar etkili olmaya başlayacak. Meteorolojiden gelen uyarıda Marmara dahil iç bölgelerde sıcaklığın eksi derecelere ineceği duyuruldu. İşte yeni uyarılarla son hava durumu ve karayollarındaki durum:
KAR YAĞIŞI SÜRECEK : Kar yağışı bugün özellikle iç bölgelerde hayatı etkilemeye devam edecek. Arka arkaya gelen uyarılarla kar yağışının etkili olacağı iller listesine yenileri eklendi. Batı ve iç karadeniz ile doğu anadolu bölgesi de yoğun kar yağışının etkisine girdi.
KAR ALARMI VERİLEN İLLER: Yoğun kar yağışı için alarm verilen iller listesinde şunlar yer aldı: Çorum, Amasya, Tokat, Ordu, Samsun, Bolu, Kastamonu, Düzce, Karabük, Zonguldak, Bartın, Sinop, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Bilecik, Balıkesir, Sakarya, Kocaeli, Bursa, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Manisa, Bolu, Kastamonu, Düzce, Karabük, Zonguldak, Bartın, Sinop, Konya, Karaman, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat, Sivas, Kayseri, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Erzurum, Muş, Bitlis, Ağrı ve Kars
YARIN HER YER DONACAK : Kar yağışından sonra dondurucu soğuklar yurdu etkisi altına alacak. Özellikle iç bölgelerde sıcaklık eksi derecelerin altına inecek ve heryer buza çekecek. Meteoroloji zirai faaliyetlerin devam ettiği Marmara ve Ege Bölgesi kıyı kesimleri için de uyarı geçti. Buna göre bu geceden başlayarak cuma gününe kadar gece ve sabah saatlerinde hafif, iç kesimlere doğru ise orta kuvvette zirai don riski bulunuyor.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7530 TL 6.7261 TL
Euro
EURO
7.5688 TL 7.5386 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA