Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.06.2019 SAAT 23:30:24
Advert
 
Advert

Engelleri aşan projeye ödül

Ford Otosan Yeniköy Fabrikası’nda görevli montaj ekibinin yürüttüğü “İşaret Dili ile Dokunuş” projesi, Ford Motor Company tarafından Faklılıklara Saygı ödülüne layık görüldü
Engelleri aşan projeye ödül

Farklı engel sınıflarındaki bireylere istihdam fırsatı sunan Ford Otosan Yeniköy Fabrikası’nda yürütülen çalışmalar hem ulusal hem de uluslararası çapta ödüllendirilmeye devam ediyor. Fabrikada görevli montaj ekibinin, işitme engelli çalışma arkadaşları ile daha sağlıklı ve verimli iletişim kurmak amacıyla yürüttüğü “İşaret Dili ile Dokunuş” projesi, Ford Motor Company tarafından 2018 CLAD ödülünün ardından Faklılıklara Saygı ödülünü aldı. 

 

GEÇEN YIL BAŞLADI


"İşaret Dili ile Dokunuş” projesi, Ford Otosan Yeniköy Fabrikası’nda 2018 yılında başlatıldı. Montaj atölyesi çalışanlarının yürüttüğü proje kapsamında operatör, takım lideri, teknisyen, mühendis ve ekip liderlerinden oluşan 15 gönüllü çalışan, Millî Eğitim Bakanlığı sertifikalı işaret dili eğitimi aldı. Eğitimini tamamlayan çalışanlar ile engelli çalışanların tercümana ihtiyaç duymaksızın iletişim kurmasını sağlayan proje, acil durumlarda hayati önem taşıyan iletişim engelini de ortadan kaldırdı. 


ENGELLİ DOSTU FABRİKA


Ödüle değer görüldükleri için gurur duyduklarını belirten Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “Ford Otosan olarak istihdamda fırsat eşitliğini savunuyor ve uygun koşullar sağlandığında engel durumu fark etmeksizin her bireyin üretime katılabileceğine inanıyoruz.  Bu doğrultuda şirketimiz ve gönüllü çalışanlarımız ile mevcut tesislerimizde engelli çalışanlarımızın çalışma ve sosyal yaşam alanlarında sağlıklı, güvenli, ergonomik ve diğer çalışma arkadaşlarıyla bir bütün olarak faaliyet göstermelerinin koşullarını oluşturmayı hedefledik. Yeniköy fabrikamızı yüzde 100 erişilebilir 'Engelli Dostu Fabrika' olarak inşa ettik. Üretim alanlarımızı engelli dostu haline getirdik ve bu sayede ‘engelliler sanayi tesislerinde çalışamaz’ önyargısını yıktık. Önyargıları yıkan çalışmalarımızın bu derece kıymetli ödüllere layık görülmesinden mutluluk duyuyoruz” dedi. 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7633 TL 5.7403 TL
Euro
EURO
6.5625 TL 6.5363 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA