Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 01.06.2020 SAAT 16:48:12
Advert
Advert
 

Öğrencilerden Doğan’a: Bizi bırakma Başkan

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Nevzat Doğan’ın etrafını sararak, “Bizi bırakma Başkan Amca” dediler
Öğrencilerden Doğan’a: Bizi bırakma Başkan
Advert

İzmit Belediyesi’nin 2012 yılında başlayan ve şimdiye kadar 80 bini bulan bisiklet dağıtımları Topçular Mahallesi’ndeki Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Ortaokulu’nda devam etti. Düzenlenen törenle 91 ortaokul öğrencisine bisikletleri İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan tarafından teslim edildi. Bisiklet dağıtım töreninde öğrenciler, Doğan’ın çevresini sararak, “Ne olur bizi bırakma Başkan Amca” şeklinde isteklerini dile getirdiler. Bisiklet dağıtım törenine Başkan Doğan’ın yanı sıra AK Parti İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Cemil Karaca, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Hüseyin Halıcı, Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği Başkanı Sebahattin Yamak, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

 

VATANDAŞIMIZIN OLDUĞU HER YER


Çocukların bisiklet heyecanı eşliğinde konuşmasını yapan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Bugün okulumuzdaki bisiklet dağıtımı bir başka güzel. Öğrencilerimizin heyecanı ve mutluluğu bizi de çok mutlu etti. Salondaki bu atmosferin ne kadar doğru bir hizmet yaptığımızı gösteriyor. Biz 10 senedir farklı bir belediyecilik yapmaya çalışıyoruz. Vatandaşımızın olduğu her yere elimizi dokundurduk. Okullar asli görev alanımızda olmamasına rağmen, yavrularımız için destek olmaya devam ediyoruz. Sizin olduğunuz her yer bizim görev alanımız” dedi. 

 

 


 
HERKESİN BAŞKANI OLDUK 


Soğuk hava ve kar yağısını yaşandığı ülke genelinde Mehmetçiklerimize güç kuvvet dileyen Başkan Doğan, “Şu anda Mehmetçiklerimiz dağlarda, karın içerisinde vatanımız için mücadele veriyorlar.  Kem gözler üzerimizde, vatanımızı elimizden almak istiyorlar. Ekonomik olarak da saldırdılar. Direndik ve direneceğiz. Millet olarak fedakârlık ederiz ama namusumuzu çiğnetmeyiz, vatanımızı böldürmeyiz. Biz hep bu ruhtayız. Yeter ki birbirimize kenetlenelim. Görüşlerimiz farklı olabilir ama hepimiz kardeşiz. Bizler de herkesin belediye başkanı olmaya çalıştık. Yavrularımız da yarın daha güçlü bir Türkiye’de yaşayacaklar” şeklinde konuştu. 

 

EMANETİMİZİ TESLİM EDECEĞİZ


Konuşmasının sonunda yeni yıla dair dileklerini de dile getiren Doğan, “2019 yılının sağlık sıhhat huzur getirmesini, evlatlarımıza güzel günler, başarılar getirmesini, tüm İslam alemine, tüm insanlığa güzellikler getirmesini diliyoruz. Bizler artık görev süremizi tamamlıyoruz. Bu tür görevler emanettir. Allah nasip etti, sizlere hizmet etme onurunu yaşadık” dedi.

 

 

BİZE VEDA ETMEYİN


Başkan Doğan’ın bu konuşmaları karşısında söz alan öğrencileri de, “Bu konuşmalarınızla bizlere veda mı ediyorsunuz. Ama biz sizin gitmenizi hiç istemiyoruz. Sizin bizi çok sevdiğinizi biliyoruz ve biz de sizi çok seviyoruz. Başkan amca bizleri sakın bırakma” şeklinde dileklerini dile getirdiler.  

 

İSTEDİK HEMEN YAPILDI 


Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Hüseyin Halıcı da, “Belediye başkanımızın bisiklet projesi ilçe sınırlarını aşarak tüm ülkede örnek gösterilen bir proje oldu. Onun çocuklara olan sevgisi ve desteği bir başka. Okulumuzun inşaatı sırasında istek ve ihtiyaçlarımızı sordu, bizde bir sahaya ihtiyacımız olduğunu söyledik ve hemen yapıldı. Başkanımız sadece etkinliklerde değil, belli aralıklar okulumuzu ziyaret edip bizim isteklerimizi dinliyor.  İzmit ilçe sınırlarında olduğumuz için çok şanslıyız” dedi.  Konuşmaların ardından öğrencilere bisikletleri teslim edildi.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8283 TL 6.8011 TL
Euro
EURO
7.5974 TL 7.5671 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA