Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 04.06.2020 SAAT 10:09:15
Advert
Advert
 

Genel Sağlık Sigortası için son gün o tarih

Herhangi bir kapsamda sağlık güvencesi bulunmayanlar hakkında uygulanan Genel Sağlık Sigortası 1 Ocak 2012'den bu yana zorunlu.
Genel Sağlık Sigortası için son gün o tarih
Advert

GSS prim borcu bulunan milyonlarca kişiye 7143 Sayılı Torba Kanun ile borçtan kurtulmak için ise süre tanındı. Bu tanınan süre yıl sonunda doluyor. 30 Nisan 2018 tarihinden önceki GSS prim borçlarını 31 Aralık 2018 tarihine kadar ödeyenler, gecikme faizi ve cezası ödemeden tüm borçlarından kurtulacak. 

Borcu olanlara geçiş sürecinde yıl sonuna kadar Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden sağlık hizmeti sunuluyor. GSS prim borcunu ödemeyenler 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren sağlık hizmeti alamayacaklar.
SGK İl Müdürü Nurettin Nacar, GSS prim borçlarının e-devlet üzerinden veya SGK'ya müracaat edilerek öğrenilebildiğini, anlaşmalı bankalar ve PTT aracılığıyla ya da internet üzerinden internet bankacılığı veya kredi kartı ile “7143 GSS Prim Tahsilatı” menüsünden ödenebildiğini hatırlattı.
Nacar, "Vatandaşlarımızın 31 Aralık 2018 Pazartesi akşamına kadar borçlarını ödemeleri mağduriyet yaşamamaları açısından önem arz ediyor" dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7530 TL 6.7261 TL
Euro
EURO
7.5688 TL 7.5386 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA