Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 04.06.2020 SAAT 09:48:21
Advert
Advert
 

DTO’da ekonomi ve denizcilik konuşuldu

Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan, Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şube Meclisi'nde konuştu. Erdoğan, küresel ekonominin sektöre etkilerini anlattı
DTO’da ekonomi ve denizcilik konuşuldu
Advert

İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi yılın son aylık meclis toplantısında yine önemli konukları ağırladı. Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan’ın küresel ekonominin ülkemize etkileriyle ilgili dikkat çekici bilgiler paylaştığı meclisin konukları arasında Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk de vardı.

 

ÖNCE SAYGI DURUŞU


DTO Kocaeli Şubesi aylık meclis toplantısı Körfez Hacıosman Mahallesi’nde bulunan hizmet binasında Darıcalı Şehit Onbaşı Yakup Gitmez’i anarak başladı. Gitmez ve bütün şehitler anısına saygı duruşu yapılıp, İstiklal Marşı okundu. Meclis Başkanı Kürşat Bal başkanlığındaki toplantıda DTO Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel ile yönetim kurulu üyeleri de yer aldı. Toplantıya Başkan Doğusel’in geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan da katıldı. Özellikle finansal yönetim, finansal modelleme ve deniz işletmeciliği ile finansı gibi konularda görüşlerine uluslararası düzeyde önem verilen Erdoğan, DTO üyelerine yaklaşık 1,5 saat süren bir konuşma yaptı.


ÖNEMLİ KONUKLAR


Erdoğan, “2018’den 2019’a küresel ekonomi” konulu konuşmasına başlamadan önce DTO Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel ile ekibini kutladı. Kocaeli’ye uzun yıllardır geldiğini, sanayi odasında konuşmalar yaptığını hatırlatan Erdoğan, “Bu şehirde ilk kez kendi meslek alanımla ilgili bir mecliste konuşma yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu odayı Kocaeli’ye kazandıran başkan ve yönetimini yürekten kutluyor, başarı diliyorum. Çok önemli ve yerinde bir iş başardılar” dedi. Erdoğan, konuşmasının devamında küresel ve ulusal ekonomiyle ilgili önemli bilgiler vererek, 2019 yılıyla tahminlerinde bulundu:

 


KÜRESEL EKONOMİ


“Dünya 2008 sonrası ABD kaynaklı bir küresel kriz yaşadı. ABD, krizden çıkması için mortgage kredilerini satın alan ülkelere ödeme yapmayınca büyük bir dalgalanma oldu. O dönem bu kredileri satın almayan tek ülke Türkiye olduğundan kriz bizi gerçekten teğet geçti. Şimdi yeni bir daralmayla karşı karşıyayız. Üzerimize yaklaşan bir cisim var. Ancak bunun ne boyutta olduğunu kestirmek 3 yere bakmalıyız: Kamu, bankalar ve reel sektör. Kamu ve bankalarda sorun yok. Ama bireysel kredi borçlanmasında ciddi bir artış gözüküyor. Felaket tellallığı yapacak değiliz ama hem bireysel hem de genel bu konuda mutlaka önlem almak, birşeyler yapmak gereklidir”.


YENİ YIL MESAJI


Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Ötürk de meclis üyelerine konuşma yaparak, başarı diledi. Son olarak faaliyet raporları hakkında söz alan DTO Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel, katılımlarından dolayı Erdoğan ile Öztürk’e teşekkür ederek, hediye takdim etti. Denizci millet, denizci ülke sloganıyla yeni yılda da yorulmadan çalışmaya devam edeceklerini belirten Başkan Doğusel, “Yapacağımız çok iş var. Bu konuda üyelerimizin ve görüştüğümüz her kesimden insanın samimi desteğinden güç alarak yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Başta denizcilerimiz olmak üzere yeni yılın herkese başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum” dedi. 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7530 TL 6.7261 TL
Euro
EURO
7.5688 TL 7.5386 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA