Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 23.01.2019 SAAT 15:27:59
Advert
 
Advert

Çalışanların kaybı önlendi

MÜSİAD Kocaeli Şube Başkanı Celal Ayvaz, yeni asgari ücrete ilişkin, "2019 yılı için belirlenen asgari ücretin tatmin edici olduğunu düşünüyor, hem çalışanlar hem de işverenlerimiz için hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyoruz" dedi.
Çalışanların kaybı önlendi

Ayvaz, bütün çalışanların yaşamlarını insani ve onurlu bir şekilde sürdürmesini sağlamaya yönelik çalışmaları sonuna kadar desteklediklerini belirtti.


TATMİN EDİCİ


Yeni asgari ücreti tatmin edici bulduklarını belirten Ayvaz, "2019 yılı için önceki yıla göre yüzde 26 oranında bir artışla net 2 bin 20 lira olarak belirlenen asgari ücretin tatmin edici olduğunu düşünüyor ve hem işverenlerimiz hem de çalışanlarımıza hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyoruz. Böylece 2018 için tahmin edilen yüzde 20 civarındaki enflasyon oranının üzerinde bir artış oranı belirlenmiş ve çalışanlarımızın alım gücünde gözlenecek kaybın önüne geçilmiştir" dedi.


MALİYETİ 620 LİRA


Celal Ayvaz, bununla birlikte asgari ücretteki artış oranının işverene geçen yıla göre ilave maliyetinin yaklaşık 620 lira olacağını aktararak, "Bu minvalde, yeni asgari ücret uygulamasının herhangi bir istihdam kaybı ya da kayıt dışı ekonomide artışa neden olmaması adına, hükumetimizin geçmiş senelerde işverene sunmuş olduğu desteklerin 2019 yılında da sürmesini ve böylelikle işverenin yükünün nispeten hafifletilmesini arzuluyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3631 TL 5.3417 TL
Euro
EURO
6.0917 TL 6.0674 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA