Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 19.07.2019 SAAT 16:05:46
Advert
 
Advert

Reel sektöre destek artmalı

Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk iş adamlarının 2019'dan beklentilerini sıraladı. Öztürk reel sektöre verilen desteklerin arttırılması gerektiğini belirtti
Reel sektöre destek artmalı

KörfezTicaret Odası yılın son meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Musa Aydemir, Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, SGK İl Müdürü Nurettin Nacar, KOSGEB İl Müdürü İbrahim Ustaömer, Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel, Körfez Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Sarıışık, Körfez Ticaret Odası Danışmanı Doç. Dr. Öznur Gökkaya, STK ve dernek Başkanları, Körfez Ticaret Odası ihracat komisyonu üyeleri, kurul üyeleri ile meclis ve komite üyeleri katılım sağladı.

 

BEKLENTİLERİ SIRALADI


Meclis toplantısında faaliyetleri anlatan KTO Başkanı Recep Öztürk, ülke gündeminde değinerek "İş dünyası olarak temennimiz 2019 yılında reel sektöre verilen desteklerin arttırılması, ülkemizin büyümeden payını almasını için istihdam, üretim ve ticaret teşviklerinin sürmesini, kamu ve özel sektör el birliği içinde çalışarak, bu yüksek büyüme temposunun kalıcı hale getirilmesidir. 2019 yılı hem sosyal anlamda, hem ekonomik anlamda Körfez’in, Kocaeli’nin ve ülkemizin yılı olmasını temenni ediyorum’’ dedi.

 


ORGAN BAĞIŞ STANDI


Yılın son meclis toplantısında Körfez Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Sarışık tarafından organ bağışı ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi. Organ bağışı ile ilgili bilinmeyenleri anlatan Ahmet Sarışık, amaçlarının farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi. Ardından da Körfez Devlet Hastanesi tarafından kurulan stantta komite ve meclis üyeleri organ bağışında bulundu.


MÜŞTEREK TOPLANTI


Meclis toplantısının resmi kısmının tamamlanmasının ardından başlayan komiteler müşterek toplantısında komite üyelerine Dr. Kamil Bayar tarafından stratejik planlama ve kurumsallaşma eğitimi verilirken. Bayar işletmelerde kurumsallaşmanın gerekliliği ve yapılması gerekenleri komite üyeleri ile paylaştı.

 


PLAKET TAKDİMİ


Toplantı sonunda eski yöneticilere plaket verildi. 2000-2013 yılları arasında görev yapan Vahit Eryılmaz’a Musa Aydemir ile İbrahim Ustaömer, 2005-2009 yılları arasında meclis üyeliği yapan Fehmi Gümüşel’e ise Kaymakam Hasan Hüseyin Can plaket takdiminde bulundr. Törenin ardından tüm oda organları ve protokol üyeleri, KTO tarafından verilen yemekte buluştu.

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.6502 TL 5.6276 TL
Euro
EURO
6.3550 TL 6.3296 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA