Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 25.08.2019 SAAT 23:49:55
Advert
Advert
 

Taşerondan kadroya geçenler müjde bekliyor

HİZMET-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, 696 sayılı KHK ile birlikte kamu kurum ve kuruluşlarına bağlı iş yerlerinde ve yerel yönetim kuruluşlarına bağlı iş yerlerinde çalışmakta olan yaklaşık bir milyon işçinin 2019 yılı ilk altı ay için yüzde 4 zam alacakları için mağdur olacaklarını ifade etti.
Taşerondan kadroya geçenler müjde bekliyor

Ersoy, “2018 nisan ayında 696 yasa gereği yüksek hakem kurulandan gelen sözleşme ile yapılan  bu uygulama o gün öngörülemeyen yüksek enflasyondan dolayı yüzde 4 + yüzde 4 şeklinde uygulamak üzere işyerlerine gönderildi, ancak enflasyon yüzde 20-25 bandın da seyrettiği görülüyor. Dolayısıyla eğer yeni bir düzenleme olmazsa  işçilerimiz mağdur olacak. HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanımız sayın Mahmut Arslan bu mağduriyeti görüp 1 ay önce sayın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı ile görüşüp bu sıkıntıları kendilerine  ifade etmiş ve çözüm önerileri üzerinde kendilerine bir dosya vermiştir. İnşallah bir milyona yakın işçilerin mağduriyeti için en yakın zamanda yeni bir düzenleme yapılır ve arkadaşlarımız müjdeli bir haber alır” dedi. 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7728 TL 5.7498 TL
Euro
EURO
6.3865 TL 6.3610 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA