Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 02.04.2020 SAAT 15:49:20
Advert
 

İşte balık tezgahlarında son durum

Havaların soğuması balık tezgahlarındaki fiyatların da artmasına neden oldu.
İşte balık tezgahlarında son durum
rek

Boran KAYALAR  -Olumsuz hava koşulları yüzünden balıkçılar beklenen avları yapamayınca fiyatlar artışa geçti. Soğuk havanın balık tezgâhlarına olumsuz biçimde yansımasıyla, balık fiyatları ortalama yüzde elli arttı. Geçen hafta tezgahlarda 10 TL ve altına satılan hamsinin kilosu balıkçılarda 15 TL’ye kadar yükseldi.

 


BALIK AZ FİYAT ÇOK


Balık fiyatlarıyla ilgili değerlendirme yapan Şen  Karadeniz Balıkçılık' tan  Emrah Sevimli ," Soğuk ve yağmurlu havalarda balıkların denizin dibine doğru kaçar. Avlanmaya çıkan balıkçılarımız yeterince balık tutamıyor. Soğuk havalarda balık dibe gider ve yakalanmaz. Bu yüzden de balık fiyatları iki kat artıyor. Tabi biz de balıkların bolluğunun çok olmasını ve fiyatların düşmesini istiyoruz ancak bizim elimizden olmayan nedenlerden dolayı bir süre böyle olacak gibi. Havalar düzelinceye kadar denizden balık az çıkar" dedi.

 

 


Balık fiyatları:


Hamsi 15 TL
Levrek 15 TL
Çinekop 30 TL
Levrek 25 TL
İnce Levrek 15 TL
Çupra 15 TL
Mezgit 20 TL
Palamut 20 TL
Tekir 15 TL
Barbun 25 TL
Lüfer 10 TL
Turna 20 TL
İstavrit 15 TL
Sarıkanat  40 TL

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.6892 TL 6.6625 TL
Euro
EURO
7.3089 TL 7.2798 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA