Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.05.2020 SAAT 15:12:28
Advert
Advert
 

Güvercin sevenler bu festivalde buluştu

Marmara Kocaeli 6’ıncı Güvercin Festivali etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen güvercin güzellik yarışması renkli görüntülere sahne oldu.Festivalde, değeri 100 ile 50 bin lira arasında olan güvercinler beğeni ile izlendi.
Güvercin sevenler bu festivalde buluştu
Advert

Abbas ÇAKAR  -İzmit Güvercinsevenler Derneği tarafından  organize edilen,  Marmara Kocaeli 6’ıncı Güvercin Festivali,  İstanbul ve Bursa Güvercinsevenler Derneklerinin de katılımı ile  İzmit İnterteks Uluslar arası Fuar Merkezinde  gerçekleştirildi. 70’e yakın ilden  gelen güvercinsevenler,  şarabi, miro, kuveyt, jumbo, beyaz, arap, limoni, kınalı sabuni, kınalı miski, çift tepeli karakanat ve daha  pek çok ırktan güvercini ile yarışmaya katıldı.  60 ayrı katagoride   toplam 580 güvercinin katıldığı yarışmada, güvercinleri  kınasınai kanat yapısına, paça yapısına ve kuyruk  yapısı ile diğer fiziki özelliklerine göre  45 kişilik bir hakem heyeti değerlendirdi. 

 

 

 

50 BİN LİRAYA GÜVERCİN VAR


Festivali  organzie edenler arasında yer alan İstanbul  Güvercin Sevenler Derneğinden  Zafer Peker, “Her yıl olduğu gibi bu yılda  güvercinsevenleri ve biraraya getirmek  için  geleneksel hale gelen festivalimizin 6’ıncısını   düzenledik. 70’e yakın ilden katılım var. Yarışmaya   ise 60 ayrı katagoride  580 güvercin katılıyor. 45 kişilik bir hakem heyetinin değerlendireceği güvercinlerimizden,  dereceye girenlere  kupa ve şilt verilecek. Tabi ödül olan kuşlar daha da değerli hale gelecek. Burada   yarışan kuşların  manevi değeri tartışılmaz. Maddi olarak ise paha biçilimez. Ancak fiyat verecek olursak   yarışan güvercinlerin fiyatları  1000 ile  50 bin lira arasında değişiyor.   Ayrıca  festivalde  stand açıp güvercin satışı yapan  yetiştiricilerimizde var. Burada  da 100 liradan başlayan  15 bine kadar çıkan değişik cinslerde güvercinlerimiz bulunuyor. Bizler güvercinseveriz.  Bu işi maddiyat için değil, sevdiğimiz için yapıyoruz. Güvercin bakmak onunla uğraşmak çok  meşaketli bir iştir. Bu bizde adeta bir hastalık. Düşünün bu güvercinlerin bir çoğu için  yurt dışından ilaç getirtiyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

KEYİFLİ VE HEYCANLI


İzmit Güvercin Sevenler Derneği Başkanı Yıldıray Erdoğan  ise  festivalin çok renkli geçtiğini  ifade ederek, “Türkiye’nin pek çok yerinde olmayan özel kuşlar bu pazarda yerlerini aldı.Güvercin sevenler için keyifli ve heyecanlı bir gün oluyor” dedi.  Festival kapsamında  güvercin satışı yapan  üreticiler ise Festivalin gerçekten güzel başladığını  belirterek, festival sayesinde hem alım hem satım yapılabildiğini,  aynı zamanda gerçekleştirilen yarışma ile insanlarda birbirlerini görme fırsatı yakaladığını  dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7831 TL 6.7560 TL
Euro
EURO
7.4544 TL 7.4247 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA