Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 23.01.2019 SAAT 15:32:44
Advert
 
Advert

Endüstri 4.0 Türkiye için büyük fırsat

İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Dış Ticaret Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Murat Yalçıntaş, Akça Koca Kültür Platformu’nun düzenlediği programda “Türkiye’nin Ekonomik Kalkınması ve Endüstri 4.0” konusunda İzmitlilere bilgi verdi.
Endüstri 4.0 Türkiye için büyük fırsat

Türkiye'nin Ekonomik Kalkınması ve Endüstri 4.0 konusunda geniş açıklamalarda bulunan Doç.Dr. Murat Yalçıntaş; “Borsa İstanbul'da Aralık 2016 itibarıyla şirketlerin (yaklaşık 600 şirket) toplam piyasa değeri yaklaşık 160 milyar dolar olarak hesaplandı. Borsanın en değerli şirketi Koç Holding (8.8 milyar dolar). Amerika’da sadece Google 398 milyar, Apple 609 milyar dolardır.  Eğer biz Türkiye olarak bu yeni dünyanın teknolojilerine yatırım yapmazsak rekabetçi olmamıza, ekonomik olarak diğer ülkeleri yakalamamıza imkan yoktur. Bu nedenle toplumdaki güven seviyesini yükseltmek ve sosyal barışı sağlamak, doğru kurumları oluşturmak, doğru bir eğitim modeli geliştirmek, dürüst, samimi ve çok çalışkan olmak mecburiyetindeyiz” dedi.

 

 

YOĞUN KATILIM SAĞLANDI


İzmit Emex Otel’deki yılın son yemekli toplantısına; Akça Koca Kültür Platformu Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ahsen Okyar, Yönetim Kurulu Üyeleri Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk, Kültür Okulları Kurucusu Ali Aydemir, son Hereke Belediye Başkanı ve Özel Marmara Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Esener Macil, Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Av. Abdurrahman Kaymak, son Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman,  Kocaeli Kent Konseyi Eski Başkanı Dr. Halil İbrahim Kahraman, Körfez Trabzonlular Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Akın ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3317 TL 5.3105 TL
Euro
EURO
6.0586 TL 6.0344 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA