Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 19.07.2019 SAAT 15:47:38
Advert
 
Advert

Koyun yetiştiriciliği anlatıldı

İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından köylerde bilinçlendirme eğitimleri devam ediyor. Süverler köyündeki eğitimde vatandaşlara koyun yetiştiriciliğinin önemi anlatıldı
Koyun yetiştiriciliği anlatıldı

İZMİT Belediyesi’nde görevli veteriner hekim Gökhan Kılıç tarafından koyun yetiştiriciliği ile ilgili pratik bilgilerin ve tavsiyelerin verildiği eğitim genellikle soru cevap şeklinde geçti.

Gökhan Kılıç, uzun yıllardan beri eti, sütü, yapağısı ve derisi ile insanların en önemli ihtiyaçlarını karşılayan koyunların, dünyanın her yerinde yetiştirildiği gibi ülkemizin de hemen hemen her bölgesinde yetiştirildiğini belirterek, “Koyunculuk meraya dayalı bir hayvancılık kolu olduğundan, ilk şartı iyi bir meraya sahip olmaktır. Meralar sürü büyüklüğüyle uyumlu kapasitede, düz ya da az eğimli ve hayvanlar için güvenli olmalıdır. Mera bakım ve yönetimi (amenajmanı) koyun yetiştiricisinin ana ve öncelikli işlerinden biri olmalıdır” dedi.

BİLGİLENDİRMEDE BULUNDU

Kılıç, eğitim sırasında, koyun ağılları ve ağıl kurulurken dikkat edilecek hususlar, ağıllardaki havalandırmanın ve zemin yapısının önemi, stres ve hayvan refahının verim üzerine etkileri, koyun ırkları ve bölgelere göre ırkların dağılımı, koyunculuk işletmesinde yapılacak işlerin yıllık programlanması, koç katımı, sağım, koyun ve keçilerde meme hastalıklarının nedenleri, kırkım, koyunlarda vücut kondisyon skoru ve sürü yönetimi konularında da bilgilendirmede bulundu. Köylüler eğitim için İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.6502 TL 5.6276 TL
Euro
EURO
6.3550 TL 6.3296 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA