Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 03.06.2020 SAAT 22:33:49
Advert
Advert
 

Kocaeli Emniyeti'nden seri uygulamalar

Kocaeli Emniyeti'nden seri uygulamalar
Advert

Vatandaşın,  huzur ve güven ortamının devamını sağlamak  amacıyla,  Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen uygulamalar aralıksız olarak devam ediyor. Son bir haftada yapılan  3 ayrı ugyualamada 2 aranan şahıs yakalandı. 9 iş yerine idari işlem yapıldı

Abbas ÇAKAR - Vatandaşın Huzur ve güven ortamının devamı, suçun önlenmesi ve suçluların  yakalanması amacıyla  gerçekleştirilen uygulamalar, aralıksız olarak devam ediyor.  Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Koordinesinde  son 1 haftada  3  ayrı uygulama gerçekleştirildi. 

İYİ EĞLENCELERDE

2 ARANAN ŞAHIS YAKALANDI

Polisin düzenlediği  uygulamalar kapsamında, meydana gelebilecek asayişe müessir olayları ile muhtemel terör eylemlerinin önlenebilmesi, eğlence mekanlarında ve çevresinde bulunan vatandaşların rahat ve huzurunun sağlanması amacıyla Asayiş, TEM, Narkotik, Trafik ve İlçe Emniyet Müdürlükleri personelinin katılımı ile İzmit İlçesinde gerçekleştirilen “İyi Eğlenceler” uygulamasında,10 işyerinde 499 şahsa kimlik kontrolü  yapıldı. Kontroller sırasında  yoklama kacağı olarak aranan 2 şahıs  yakalandı.9 işyerine çalışanların bilgilerini bildirmeme, işyeri ruhsatı ile canlı müzik ruhsatı bulundurmamaktan ve  kapalı alanda sigara içilmesi ile 18 yaşından küçük çocuk bulundurmak gibi eksiklerden  idari işlem yapıldı.

HAYIRLI PAZARLARDA

44 ŞAHIS KONTROL EDİLDİ

Semt Pazarlarında meydana gelebilecek yankesicilik, kapkaç ve açıktan hırsızlık olaylarının önlenmesi, şüpheli veya şüphelilerin yakalanması amacıyla Asayiş Şube ve İlçe Emniyet Müdürlüklerinin personelerinin katılımı ile Gölcük, İzmit, Gebze ilçelerinde bulunan semt  pazarlarında ‘‘Hayırlı Pazarlar’’ adı altında uygulamalar  yapıldı. Uygulamalar kapsamında  3 semt pazarında 44 şahıs, ile 43 araç kontrol edildi. Herhangi bir suç unsuruna rastlanmadı.

72 ARAÇ KONTROL EDİLDİ

Çocukların suça sürüklenmesini ve suç mağduru olmasının engellemek güvenli bir ortamda gelişimlerini sürdürmek ve güvenli bir eğitim ve öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması amacıyla; Asayiş, Çocuk, Narkotik Şube ve İlçe Emniyet Müdürlükleri personelinin katılımı ile Gebze, Çayırova, Dilovası, Darıca, Kartepe  ilçelerinde ‘‘Eğitim Güvenliğinde Kararlıyız’’ uygulaması yapıldı. Uygulamada okul çevreleri,okul çevrelerindeki park ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, internet kafeler denetlendı.53 okul ve çevresinde, 10 işyerinde 241  şahıs kontrol edildi. Trafik yönünden kontrol edilen 72   araçtan   3   araca idari para cezası kesildi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7530 TL 6.7261 TL
Euro
EURO
7.5688 TL 7.5386 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA