Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.05.2020 SAAT 14:08:52
Advert
Advert
 

İflas eden ünlü iş adamı kaçtı

Final Okulları, Köfteci Ramiz ve Samsung'un Gölcük bayiliklerini işleten iş adamı Metin San'ın iflas edip yurtdışına kaçtığı iddia edildi
İflas eden ünlü iş adamı kaçtı
Advert

Son dönemde ekonomide yaşanan dalgalanmalar, birçok firmanın iflas etmesine ya da konkordato istemesine neden oldu. Gölcük'ün tanınmış iş adamlarından; Final Okulları, Köfteci Ramiz ve Samsung'un Gölcük bayiliklerini işleten iş adamı Metin San'ın da ekonomik krize daha fazla dayanamadığı öğrenildi. İddialara göre San, şirketlerinin birer birer iflas etmesinin ardından yurt dışına kaçtı. 

 

YALANLAMIŞTI


Aynı zamanda Gölcük Final Okulları Kurucusu olan Metin San, 12 Aralık'ta bir basın açıklaması düzenlemiş ve haklarında çıkan konkordato ilanlarına yanıt vermişti. İddiaları yalanlayan San şunları söylemişti: "İşimizin başında olarak yolumuza sağlam adımlarla devam ediyoruz. Biz daha dün bu sektörde bulunmuyoruz. 18 yıldır kaliteli bir şekilde yolumuzda başarıyla yürüyoruz. Okulumuza yapmakta olduğumuz eklemelerimiz, tadilatlarımız devam ediyor. Hatta Şubat ayında erken dönem kayıt sürecimiz de başlıyor. Kurumumuzda eğitim görmek isteyen çocuklarımızı bursluluk sınavımıza da davet ediyoruz.


İÇLERİ RAHAT OLSUN


Eğitim sektörümüzle ile ilgili mali bir problemimiz bulunmuyor. İşimizin başında olarak yolumuza sağlam adımlarla devam ediyoruz. Bünyemizde okul dışında 4 firma daha bulunuyor. Döviz kurlarından yaşanan artış ve faizler nedeniyle elektronik mağazamızda yaşanan sıkıntı şirketimizi mali bir sıkıntıya sokmuştur. Velilerimiz haklı olarak endişe içerisinde fakat içleri rahat olsun. Okulumuzla alakalı hiçbir sıkıntımız bulunmuyor. Mağazamızla alakalı aldığımız konkordato kararı da zaten okulumuzu sıkıntıya sokmamak içindi."

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7831 TL 6.7560 TL
Euro
EURO
7.4544 TL 7.4247 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA