Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 19.06.2019 SAAT 16:47:36
Advert
 
Advert Advert

Teröre karşı projeler Aslan'a ödül getirdi

KOÜ Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü'nden mezun olup memleketine dönen Hüseyin Aslan'a, teröre karşı yürüttüğü projeler çok sayıda ödül getirdi.
Teröre karşı projeler Aslan'a ödül getirdi

Terör örgütü PKK'nın saldırıları sonucu göç ettiği Batman'da eğitimini tamamlayan ve bir otelde genel müdür olarak görev yapan Hüseyin Aslan'a, teröre karşı yürüttüğü projeler çok sayıda ödül getirdi. Babasının 30 yıl muhtarlık yaptığı Gercüş ilçesinin Ulutaş köyünden terör baskısı tehdidi ile göç eden ailesi ile Mardin'in Nusaybin ilçesine yerleşen Aslan, teröristlerin yaklaşık 2 yıl önce şehir merkezlerinde gerçekleştirdiği saldırılarda mağduriyet yaşadı.

 

KARANLIĞA IŞIK YAK


Ailesi ile bu kez de Batman merkeze taşınan Aslan, eğitimini turizm alanında tamamladı. Kentteki bir otelde koordinatör olarak işe başlayan Aslan, başarısı nedeniyle kısa sürede genel müdürlüğe terfi etti. Bir grup otel işletmecisi ile bir araya gelerek Güneydoğu Anadolu Turizm ve Otel İşletmeleri'ni (GATOB) kuran Aslan, terörün bölge turizmine olumsuz etkilerini sona erdirmek amacıyla "Karanlığa Bir Işık Yak Projesi"ni hazırladı.


100 BİN KİTAP DAĞITTI


Proje ile kırsaldaki saldırılarını şehir merkezlerine taşıyarak barikat kuran, çukur kazan yollara ve çukurlara patlayıcı tuzaklayan teröristlerin Diyarbakır'ın Sur, Mardin'in Nusaybin, Şırnak ile Silopi, Cizre ve İdil ilçelerinde mağdur ettiği, evlerinden ettiği 10 bini aşkın çocuğa hayırseverler aracılığıyla giysi ulaştıran Hüseyin Aslan, bölgedeki okullarda 100 bini aşkın kitap dağıttı, kütüphanesi olmayan birçok okulda da kütüphane oluşturdu.


TURİZMCİLERE ÇAĞRI


Turizmin canlanması adına Türkiye'nin 7 bölgesindeki turizmcilere mektup göndererek, onları bölgeye davet eden Aslan, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin güvenli bir bölge olduğunu göstermek amacıyla GATOB olarak düzenledikleri "All Anatolia Çalıştayı"na çok sayıda ulusal ve uluslararası çapta turizmci katıldı. Geçen yıl Turizmde Yön Verenler Platformu'nca  düzenlenen "Türkiye Altın Turizm Ödülleri" kapsamında "Yılın Turizm Profesyoneli" ödülünü alan Aslan, Beşiktaş Belediyesi ve Kral TV sponsorluğunda gerçekleştirilen, halk oylaması ile seçilen 2018 yılı "Altın Zambak Ödülleri" ile İstanbul'da Kahya Medya tarafından gerçekleştirilen "Altın Portal" ödülleri kapsamında "Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin En Başarılı Turizm İşletmecisi" ödüllerine layık görüldü.


KOÜ ÇOK ŞEY KATTI


Hüseyin Aslan, terör baskısı nedeniyle 1980'li yıllarda göç etmek zorunda kaldıkları Nusaybin'de ilk, orta ve lise eğitimini tamamladığını, daha sonra Kocaeli Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü'nü kazandığını söyledi. Üniversite eğitiminin ardından 2013 yılında Batman'a döndüğünü ve otelde koordinatör olarak başladığı görevinde önce genel koordinatörlüğe sonra genel müdürlüğe terfi ettiğini belirten Aslan, bölge turizminin canlanmasına katkı sunmak ve kendisi gibi terörün mağdur ettiği insanlara yardım sağlamak için sosyal sorumluluk projeleri geliştirdiğini aktardı.


EVLERİ ONARDILAR


"Karanlığa Bir Işık Yak Projesi" ile Cizre'nin Nuh Mahallesi'ne kadar gittiklerini en ücra yerlerdeki karanlıkları aydınlattıklarını dile getiren Aslan, terör saldırıları sırasında evi yıkılan 6 yetime bakan bir yaşlı kadının evini hayırseverlerin desteğiyle onardıklarını ifade etti. Aslan, proje ile Nusaybin, Cizre ve Silopi gibi birçok yere ulaşarak, terör saldırılarında etkilenen öğrencilere kırtasiye yardımı sağladıklarını, binlerce öğrenciyi giydirdiklerini, 100 bini aşkın kitap dağıttıklarını anlattı.


AYDINLATIYORUZ


Bölge turizminin 2016 yılında terör örgütü PKK'nın çukur saldırıları ile ciddi yara aldığını hatırlatan Aslan, bazı otellerin o dönem kapandığını kaydetti. Bölgenin teröristlerden güvenlik güçlerinin operasyonları sayesinde temizlenmesinin ardından bölge turizmini yeniden canlandırmak için çalışmalar başlattığını anlatan Aslan, başta Cumhurbaşkanı olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığınca bölge turizmine destek sağlandığını aktardı. Aslan, "Karanlıkları aydınlattığımıza inanıyoruz. Bütün bu çalışmalar bize bir takım ödüller kazandırdı. Batman'ın yanı sıra Güneydoğu turizmini her platformda tanıtmaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8712 TL 5.8477 TL
Euro
EURO
6.5766 TL 6.5503 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA