Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 21.01.2019 SAAT 17:55:31
Advert
 
Advert

Seçmen listeleri askıya çıkacak

YSK’nın seçim takvimini açıklamasının ardından seçmen listeleri muhtarlara dağıtıldı. 472 mahallenin muhtarı bağlı bulundukları ilçelerin seçim kurullarından listeleri aldı
Seçmen listeleri askıya çıkacak

Süriye ÇATAK TEK  -Yüksek Seçim Kurulu’nun 31 Mart Yerel Seçimleri takvimini açıkladıktan sonra muhtarlar İlçe Seçim Kurullarından seçmen listelerini aldı. Bu sabah 08.00’de askıya çıkacak seçmen listelerinde isimlerinin olup olmadığına bakacak. Listede isimleri olmayan ya da kayıtlarında yanlışlık olan vatandaşlar ilçe nüfus müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekiyor. Seçmen listeleri 17 Ocak’ta saat 17.00’de askıdan inecek. Seyyar sandıkta oy kullanacak olan yatalak seçmenler içinde başvurular ilçe seçim kurullarına başvurmaları gerekiyor. 


MUHTARLIĞA GİDİN


YSK’nın seçim takvimini açıklamasının ardından seçmen listeleri askıya çıkması için muhtarlıklara dağıtıldı. Kocaeli’de 12 ilçede toplam 472 mahalle muhtarına dün seçmen listeleri imza karşılığı teslim edildi. Muhtarlar bugün sabah saat 08.00’de seçmen listelerini askıya çıkartacak. Seçmenler oturdukları mahallelerin muhtarlıklarına giderek isimlerinin listede olup olmadıklarını kontrol edecek. İsimleri olmayan vatandaşlar ilçe nüfus müdürlüklerine başvuru yapabilecek. 

 


31 OCAK’TA KESİN

 
Muhtarlıklarda askıya çıkacak olan listeler 17 Ocak’ta saat 17.00’de askıdan inecek. Listelere yapılacak itirazlar ise askı süresinin ardından 6 gün de yapılması gerekiyor. İlk iki gün İlçe Seçim Kurulu, 2 gün İl Seçim Kurulu ve 2 günde Yüksek Seçim Kurulu’na itirazlarda bulunulacak. Seçmen sayısı 31 Ocak’ta kesinleşecek. Kesinleşen seçmen listesi ile 31 Mart seçimlerine gidilecek. 

 


SEYYAR SANDIK


YSK seçim takviminde seyyar sandıkta oy kullanacak vatandaşlar içinde önemli uyarılarda bulunuluyor. Yatalak olan ve seyyar sandıkta oy kullanmak isteyen vatandaşların yakınları bugünden itibarin 17 Ocak’a kadar ilçe ve il seçim kurullarına başvurmaları gerekiyor. Seyyar sandıkta oy kullanacak olan vatandaşların aile hekimlerinde alınacak olan raporlarında mutlaka “Yatalak” ibaresinin yer alması gerekiyor. 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3546 TL 5.3332 TL
Euro
EURO
6.0914 TL 6.0671 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA