Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 18.07.2019 SAAT 02:18:59
Advert
 
Advert

Suadiye'nin Erasmus başarısı

Erasmus+ KA2 projesi kabul edilen Suadiye İlk ve Ortaokulu öğrencileri, 4 projeyi sürdürüyor. Proje sayesinde hem öğretmenler hem de öğrenciler Avrupa'yı tanıma fırsatı yakalıyor.
Suadiye'nin Erasmus başarısı

Toplam 20 öğretmen ve 300 öğrencisi ile eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren Suadiye İlk ve Ortaokulu’nun, Türk Ulusal Ajansı'nın 2016-2018 teklif çağrıları döneminde Erasmus+ KA2 projeleri kapsamında başvuruda bulunduğu çalışması hibe desteği almaya hak kazandı. Bu kapsamda; Proje ortakları olan İngiltere, İspanya, İtalya, Litvanya, Polonya, Romanya, Hırvatistan, Slovakya ve Yunanistan’dan gelen 65 öğretmen ve 52 öğrenciye ev sahipliği yapıldı. Okuldaki 22 öğretmen ve 46 öğrenci de yurt dışını ziyaret etme fırsatını yakaladı.

 

BİZİ TANIYORLAR


Ulusal Ajans'ın kabul ettiği 6 projeden 4'ünün devam ettiğini vurgulayan Okul Müdürü Hakan Bozan, proje çalışmaları dışında da kültürel alışverişin yapıldığını, okulu ziyaret eden ortaklardan gerek öğretmenlerin gerekse de öğrencilerin ülkemiz hakkından önyargılarının kırılmış olduğunu gözlemlediklerini ve de yurt dışına çıkma fırsatı yakalayan öğretmen ve öğrencilerin ise farklı kültürleri tanıma fırsatı bulduklarını belirtti.

 


DEVAMI GELECEK


Projelerinin matematik, kitap okuma alışkanlığı, kodlama eğitimi, dezavantajlı öğrencilerin eğitimi gibi farklı konularda olmasından dolayı öğretmenlerin yurtdışındaki okullarındaki gerek eğitim sistemlerini gerekse de eğitim ortamlarını yerinde görme ve inceleme şansı bulduğunu belirten Bozan, "Bu tür projeler öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için çok faydalı. Bu proje kapsamında kazanılacak deneyim ve tecrübeler, gerek öğretmen gerekse de öğrencilerimizi özellikle dil öğrenimi yönünden olumlu motive edecektir. Önümüzdeki yıllarda da farklı projeler üretmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7117 TL 5.6889 TL
Euro
EURO
6.4041 TL 6.3785 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA