Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 20.01.2019 SAAT 06:54:08
Advert
 
Advert

Suadiye'nin Erasmus başarısı

Erasmus+ KA2 projesi kabul edilen Suadiye İlk ve Ortaokulu öğrencileri, 4 projeyi sürdürüyor. Proje sayesinde hem öğretmenler hem de öğrenciler Avrupa'yı tanıma fırsatı yakalıyor.
Suadiye'nin Erasmus başarısı

Toplam 20 öğretmen ve 300 öğrencisi ile eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren Suadiye İlk ve Ortaokulu’nun, Türk Ulusal Ajansı'nın 2016-2018 teklif çağrıları döneminde Erasmus+ KA2 projeleri kapsamında başvuruda bulunduğu çalışması hibe desteği almaya hak kazandı. Bu kapsamda; Proje ortakları olan İngiltere, İspanya, İtalya, Litvanya, Polonya, Romanya, Hırvatistan, Slovakya ve Yunanistan’dan gelen 65 öğretmen ve 52 öğrenciye ev sahipliği yapıldı. Okuldaki 22 öğretmen ve 46 öğrenci de yurt dışını ziyaret etme fırsatını yakaladı.

 

BİZİ TANIYORLAR


Ulusal Ajans'ın kabul ettiği 6 projeden 4'ünün devam ettiğini vurgulayan Okul Müdürü Hakan Bozan, proje çalışmaları dışında da kültürel alışverişin yapıldığını, okulu ziyaret eden ortaklardan gerek öğretmenlerin gerekse de öğrencilerin ülkemiz hakkından önyargılarının kırılmış olduğunu gözlemlediklerini ve de yurt dışına çıkma fırsatı yakalayan öğretmen ve öğrencilerin ise farklı kültürleri tanıma fırsatı bulduklarını belirtti.

 


DEVAMI GELECEK


Projelerinin matematik, kitap okuma alışkanlığı, kodlama eğitimi, dezavantajlı öğrencilerin eğitimi gibi farklı konularda olmasından dolayı öğretmenlerin yurtdışındaki okullarındaki gerek eğitim sistemlerini gerekse de eğitim ortamlarını yerinde görme ve inceleme şansı bulduğunu belirten Bozan, "Bu tür projeler öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için çok faydalı. Bu proje kapsamında kazanılacak deneyim ve tecrübeler, gerek öğretmen gerekse de öğrencilerimizi özellikle dil öğrenimi yönünden olumlu motive edecektir. Önümüzdeki yıllarda da farklı projeler üretmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3606 TL 5.3392 TL
Euro
EURO
6.1109 TL 6.0865 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA